Kuue kuu euribor kerkis 3,769 protsendini

Pangahooned Tallinna südalinnas
Pangahooned Tallinna südalinnas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Paljude laenudega seotud kuue kuu euribor kerkis neljapäeval 3,769 protsendini, viimati oli näitaja nii kõrgel tasemel 2008. aastal. Kuue kuu euribor on liikunud tõusvas trendis alates 2021. aasta lõpust ja kerkis üle nulli möödunud suvel.

Kuue kuu euribor oli negatiivne alates 2015. aasta lõpust kuni möödunud aasta juunini, üle kolme protsendi kerkis see tänavu veebruaris.

Märtsi keskel tegi see läbi väikese languse, kui USA-s Silicon Valley Banki raskustesse sattumise järel ootasid turud keskpankade intressimäärade tõstmise lõpetamist. Aprilli keskpaigaks saavutas kuue kuu euribor aga endise taseme ja on tõusu jätkanud.

Viimati oli kuue kuu euribor nii kõrgel tasemel 2008. aasta detsembris, kui see oli langemas sama aasta oktoobris saavutatud tipust ehk 5,448 protsendilt.

Analüütikute hinnangul võib kuue kuu euribor tänavu tõusta nelja protsendi lähedale või sellest veidi üle.

12 kuu euribor ulatus neljapäeval 3,943 protsendini, kolme kuu euribor 3,457 protsendini. Märtsi alguses oli 12 kuu euribor paariks päevaks ka sellest tasemest kõrgem.

Enne eelmist majanduskriisi jäi euribori tavapärane tase kahe ja viie protsendi vahele.

Euribor ehk European Interbank Offered Rate on üleeuroopaline pankadevaheline intressimäär, millega saavad selles kokku leppinud Euroopa pangad üksteisele raha laenata.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: