Uus Kalana jahisadam lisab paadikohti kaluritele ja tormivarju purjekatele

Foto: ERR

Hiiumaal avati ligi 1,5 miljonit eurot maksnud Kalana jahisadam. Nüüd muutus lihtsamaks väikealustega ümber Hiiumaa sõitmine, sadam toob juurde paadikohti kaluritele ja on kohaks, kuhu Läänemere keskosas seilavad purjekad saavad tormivarju tulla.

Kalana jahisadam on järgmine samm Eesti väikesadamate võrgustiku visiooni "Sadam iga 30 meremiili järel" täitumise poole ja teeb lihtsamaks Hiiumaa ümber seilamise.

Sadama avamisele tulnud hiidlane Romet kasutaski võimalust tulla kohale merd mööda.

"Eile õhtul kell seitse andsime Kärdlast otsad ja jõudsime öösel enne ühte sisse. Teades natuke seda ümbruse merd siin, teadsime otsida lateraale. Sissesõit on väga mugav, ilusasti liitsihid näha ja sadamat nii-öelda parkimise mõttes kasutada on ka väga mugav," rääkis ta.

Kalana jahisadamas on alustele 36 kohta, neist 12 on mõeldud kaluritele.

Hiiumaa Sadamate juhi Kai Kallase kinnitusel ei tähenda avapidu, et Kalanas neil rohkem plaane pole.

"Suvehooaja lõpuks loodame alustada tankla ehitusega Kalana sadamas, mis hakkab teenindama nii maa poolt külalisi kui ka mere poolt külalisi. See annab jälle täiesti omaette lisaväärtuse. Töö käib kogu aeg," selgitas Kallas.

Kalana jahisadam on Hiiumaa kõige läänepoolsem sadam.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: