Reformierakonna toetus langes järsult

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Uuringufirma Norstat küsitluse järgi on Reformierakonna toetus nädala lõikes järsult kukkunud. Reformierakonna koalitsioonipartnerite reitingud on aga hoopis tõusnud.

Eelmise nädala andmete järgi on Reformierakonna toetus 23,8 protsenti. Nädal varem oli Reformierakonna reiting 26,8 protsenti. Samas on Reformierakond endiselt kõige populaarsem erakond.

Tegemist ei ole Norstati tavapärase nelja nädala keskmist arvestava uuringuga, vaid ühe nädala tulemustega.

Teisel kohal oleva EKRE toetus püsib stabiilne. Eelmisel nädalal toetas erakonda 18,2 protsenti ning üle-eelmisel 18,3 protsenti küsitletutest.

Keskerakonna toetus on veidi tõusnud. Kui üle-eelmisel nädalal oli see 18 protsenti, siis eelmisel nädalal oli toetus 19,3 protsenti.

Eesti 200 toetas üle-eelmisel nädalal 14,7 protsenti valijatest ning toetus tõusis eelmisel nädalal 16,1 protsendi juurde.

Isamaa toetus ei ole suuresti muutunud. Kaheksalt protsendilt on see tõusnud 8,3 protsendi peale.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus tõusis aga 8,4 protsendilt 10,1 protsendile.

Parempoolsete toetus oli üle-eelmisel nädalal 2,2 protsenti ning eelmisel nädalal 2,6 protsenti. Roheliste toetus langes 1,2 protsendilt 0,8 protsendile.

Norstat koostöös Ühiskonnauuringute instituudiga mõõtis viimati erakondade toetust eelmisel nädalal 3. kuni 10. aprillini.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: