Norstat: Reformierakonna toetus jätkas langemist

{{1681844700000 | amCalendar}}
Kaja Kallas
Kaja Kallas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Reformierakonna toetus on jätkuvalt languses, seevastu suuremate opositsiooniparteide toetus jätkab tõusujoonel, selgus Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat küsitlusest.

Viimase nelja nädala koondtulemuste järgi toetab Reformierakonda 24,3 protsenti küsitletutest. Järgnevad Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), keda toetab 19,8 protsenti küsitlusele vastanutest, ning Keskerakond, kelle toetus on 17,7 protsenti.

Eesti 200 toetus on 15,4 protsenti ning Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal 9,5 protsenti. Isamaad toetab 7,9 protsenti vastanuist. Riigikoguväliseid Rohelisi toetab 1,5 ning Parempoolseid 2,2 protsenti küsitlusele vastanutest.

Kõigi koalitsioonierakondade toetus on eelneva nädalaga võrreldes langenud. Reformierakonna toetus on kukkunud 26,3 protsendilt kahe protsendipunkti võrra. Eesti 200 toetus oli nädala eest 15,6 ning SDE-l 10,3 protsenti.

Kahe suurema opositsioonierakonna toetus on aga kasvanud – EKRE toetus oli eelmisel nädalal 18 ning Keskerakonnal 16,9 protsenti. Isamaa toetus ei ole nädalaga muutunud.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 21. märtsist 17. aprillini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku. Küsitluse maksimaalne veamäär sõltub suurima grupi proportsiooni suurusest ning suurim veamäär oli +/-1,62 protsenti. Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil küsitleti kombineeritud meetodil ehk telefoni- ja veebiküsitluses.

Nädalases võrdluses tõusis esimeseks EKRE

Kui aga võtta aluseks konkreetselt eelmisel nädalal (10.-17. aprill) tehtud 1000 vastajaga Norstati küsitlus, langes Reformierakond teisele kohale.

Nädalases küsitluses toetas Reformierakonda 21,6 ja EKRE-t 24,6 protsenti valimisõiguslikest vastajatest.

Konkreetselt eelmisel nädalal tehtud küsitluses oli Keskerakonna toetus 17,2 protsenti ja Eesti 200-l 14,2 protsenti.

SDE toetus oli 9,3 ja Isamaal 7,3 protsenti. Parempoolseid toetas selles küsitluses 2,1 ja Rohelisi 2 protsenti.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Ühiskonnauuringute Instituut/Norstat

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: