Norstat: Reformierakonna ja EKRE toetuste vahe vähenes protsendist väiksemaks

EKRE liidritel on põhjust rõõmustada - erakonna toetus kasvab.
EKRE liidritel on põhjust rõõmustada - erakonna toetus kasvab. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Reformierakonna edu populaarsuselt järgmise partei, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ees on alla ühe protsendi, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS korraldatud iganädalasest küsitlusest. Lisaks kasvas opositsiooni toetus suuremaks koalitsioonierakondade omast.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 23,7 protsenti, EKRE-t 23,2 protsenti ja Keskerakonda 16,5 protsenti valimisõiguslikest kodanikest, teatas Norstat kolmapäeval.

Kui Reformierakonna toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud, siis EKRE toetus tõusis 1,3 protsendipunkti võrra. See tähendab, et vahe kahe kõige populaarsema erakonna vahel vähenes veelgi ning on nüüd 0,5 protsendipunkti.

EKRE on viimase kuue nädalaga oma toetust kasvatanud 6,6 protsendipunkti võrra. Kolmandal kohal jätkab Keskerakond, kelle toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (14,7 protsenti), SDE (8,5 protsenti) ning Isamaa (7,4 protsenti).

Parlamendivälist erakonda Parempoolsed toetas 2,7 ja Eestimaa Rohelisi 1,7 protsenti vastanutest.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,9 protsenti ning opositsioonierakondi 47,1 protsenti vastajatest. Esimest korda pärast uue koalitsiooni loomist ületab opositsioonierakondade summaarne toetus koalitsioonierakondade oma.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 10. aprillist 6. maini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.  

Uuringu maksimaalne veamäär sõltub suurima grupi proportsiooni suurusest. Antud küsitluses oli suurimaks grupiks Reformierakonna toetajad ning sellisel juhul on veamäär +/-1,59 protsenti. Teiste erakondade reitingute puhul on veamäär väiksem, näiteks Isamaa puhul +/-0,98 protsenti.  

Uuringufirma Norstat teostas küsitlus 10.04-17.04, 18.04-24.04, 25-04-01.05 ja 02.05-06.05 ning nendele vastas kokku 4000 18-aastast ja vanemat Eesti Vabariigi kodanikku. Küsitlused viidi läbi kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: