ERR valis uueks Washingtoni korrespondendiks Laura Kalami

Laura Kalam.
Laura Kalam. Autor/allikas: Henri-Kristian Kirsip

Eesti Rahvusringhäälingu uueks korrespondendiks Ameerika Ühendriikides Washingtonis saab Laura Kalam.

"Huvi korrespondendi koha vastu oli suur ja konkurents tihe, kandidaatide seas oli mitmeid tugevaid ajakirjanikke," märkis ERR-i uudiste- ja sporditoimetuse peatoimetaja Anvar Samost.

Uudistetoimetuse juhtidest koosnev valikukomisjon otsustas Laura Kalami kasuks tema huvi ja teadmiste tõttu USA poliitikas ja ühiskonnaelus toimuva osas. Samuti paistsid silma tema mitmekülgsed oskused meedia erinevate vormidega töötamisel.

Laura Kalam on meedia ja kommunikatsiooni alal töötanud üle kümne aasta, hetkel töötab ta Delfi Meedia AS-s videoreporterina. Ta on omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi ajakirjanduses. Aastatel 2019 ja 2020 elas ja töötas ta praktika raames Ameerika Ühendriikides.

Washingtoni korrespondent vahendab Ameerika Ühendriikidest uudiseid kõikidele ERR-i platvormidele. Plaanide kohaselt asub Laura Kalam korrespondendina Washingtoni tööle 2024. aasta alguses.

Alates 2016. aastast on USA teemasid Eesti inimestele vahendanud Maria-Ann Rohemäe. Käesolev konkurss kuulutati välja praeguse korrespondendi tähtajalise lähetuse lõppemise tõttu.

"Täname Maria-Anni pikalt kestnud sisuka ja hea töö eest," ütles Anvar Samost.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: