Rumeenia saadab riigist välja rohkem kui pooled Vene saatkonna töötajad

Vene saatkond Bukarestis Rumeenia pealinnas
Vene saatkond Bukarestis Rumeenia pealinnas Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Andreea Alexandru

Rumeenia välisministeerium informeeris Vene suursaadikut Rumeenia võimude otsusest vähendada Venemaa diplomaatide ja tehnilis-administratiivse töötajaskonna arvu Rumeenia territooriumil rohkem kui poole võrra.

Rumeenia nõuab Venemaalt enda diplomaatide ja saatkonna tugitöötajate arvu vähendamist rohkem kui poole võrra.

Rumeenia välisministeerium nõuab Vene saatkonna ametikohtade vähendamist 51 töökoha võrra, millest 21 on diplomaatilist ametikohta ja 30 tehnilis-administratiivset, vahendas Raadio Vaba Euroopa rumeeniakeelne teenistus. Samas tegelike töötajate arvu peab Vene saatkond vähendama 40 inimese võrra, kuna kõik ametikohad ei ole praegu saatkonnas täidetud.

Ametikohtade järgi arvestades peab Vene Föderatsioon vähendama Rumeenias saatkonna töötajate arvu 61 protsenti, kuid tegelikku töötajate arvu arvestades on vähendamine 55,5 protsenti.

Rumeenia tugines oma nõudmisel Viini konventsioonile ning Rumeenia otsus vähendada Vene saatkonna töötajaskonna arvukust peegeldab praeguseid Rumeenia-Vene kahepoolseid suhteid. Venemaal on 30 päeva aega oma saatkonna suuruse vähendamiseks.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Europa Liberă România

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: