Saaremaad külastas esmakordselt korraga kaks kruiisilaeva

{{1686659640000 | amCalendar}}

17 aastat tegutsenud Saaremaa sadamas oli teisipäeval ajalooline hetk, kus sadamasse tui korraga kaks kruiisilaeva, mis tõid saarele üle 600 turisti.

Üks neist, 162 meetrit pikk Silver Wind seisis reidil ja sealt toodi kummipaatidega valdavalt USA-st tulnud 130 loodushuvilist turisti sadamasse, kust neid omakorda viidi bussidega edasi Saaremaa loodusega tutvuma. Kai ääres seisnud Amadea pardal oli 513 Saksa turisti.

Kruiisilaevade vastuvõtja, DenEesti juht Ryan Jenkins kinnitas, et tänavu on Läänemerel seilamas aasta tagusega võrreldes poole vähem ristluslaevu. Vähenemise põhjuseks pole enam Covid.

"Üldiselt laevade arv, mis Läänemerel seilavad, need kruiisilaevad on kõvasti vähem kui eelmisel aastal ja ainult kolmandik sellest, mis 2019 oli. Osa on sõjast, osa on sellest, et Peterburg on sisuliselt kaardi pealt kadunud, varem see oli suur tõmbenumber," rääkis Jenkins.

Kuigi suurte laevade hulk Läänemerel on vähenenud, siis Saaremaa sadama perspektiiv kruiisisadamana võib tõusta. "Läänemerel praegu just otsitakse neid väikseid eksklusiivseid sihtkohti ja Saaremaa on kindlasti täpselt selline," ütles Jenkins.

Saaremaale on tänavu oodata veel nelja ristluslaeva, kogu turismihooaja suhtes on saarlaste ootused selleks suveks suured.

"Meil on jaanuarist kuni aprillini statistika ja heameel on tõdeda, et just väliskülastaja on meie juurde tee tagasi leidnud. Eriti soomlased ja sakslased, kes tegelikult koroonaajal meilt ära kadusid. Samamoodi näitab tõusuteed ka eestlaste arv. Ma arvan, et meil tuleb väga positiivne suvi," rääkis Saaremaa turismi- ja turundusteenistuse juhataja Helina Andruškevitšus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: