Asser toob TÜ rektoraati uue teadusprorektori

Tartu ülikooli peahoone
Tartu ülikooli peahoone Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser tutvustas 12. juunil ülikooli nõukogule rektoraadi uut koosseisu, milles taastatakse arendusprorektori ametikoht ning uueks teadusprorektoriks saab Kristjan Vassili asemel Mari Moora.

Uue rektoraadi koosseisus jätkab õppeprorektorina Aune Valk ja uueks teadusprorektoriks saab koosluse ökoloogia professor Mari Moora.

2017. aastal rektor Volli Kalmu rektoraadiga liitunud senine teadusprorektor Kristjan Vassil, kelle Tartu Ülikooli senat valis hiljuti rakenduslike tehnoloogiauuringute professoriks, siirdub tagasi akadeemilisele tööle. 

Lisaks taastatakse rektoraadis arendusprorektori ametikoht, millel asub tööle inimesegenoomika professor Tõnu Esko.

Rektor Toomas Asser ütles ERR-ile, et uue rektoraadi põhieesmärgid kattuvad juba rektori valimiste ajal läbi käinud teemadega. Asseri sõnul on fookuses kõrghariduse rahastuse jätkusuutlikkus.

"Kõrghariduse rahastuse mure ei puutuda ainult Tartu Ülikooli, vaid kõrgkoole laiemalt, aga sel teemal oleks Tartu Ülikooli eesmärk olla analüütilist suunda pakkuv," selgitas Asser.

Lisaks rääkis Asser, et uus rektoraat peab oluliseks arendada ettevõtlustemaatikat.

"Soovime, et kompetents ja intellektuaalne omand, mis on ülikoolis sees, jõuaks ka ühiskonda," sõnas Asser. "Ettevõtlusinnovatsiooni keskus alustab uute ülesannetega ja ka uus prorektor Tõnu Esko hakkab ettevõtlusteemadega tõsisemalt tegelema, seega loodame ettevõtlusteemadele uut võimendust saada."

Rektoraadi büroo juhatajana jätkab senine arendusjuht arendusjuht Taivo Raud. Vastutusala juhid on ka uues rektoraadis kantsler Kstina Vallimäe, akadeemiline sekretär Tõnis Karki ja finantsjuht Kalle Hein.

Uus rektoraat alustab tööd selle aasta 1. augustist.

Aprillis toimunud Tartu Ülikooli rektori valimistel valiti teiseks ametiajaks tagasi neurokirurgia professor Toomas Asser. Asseri teine ametiaeg algab samuti 1. augustist ja kestab viis aastat.

Toimetaja: Karmen Kikas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: