Riigikogu seadustas valitsuse soovitud ministeeriumide muudatused

Superministeerium.
Superministeerium. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu võttis teisipäeval vastu vabariigi valitsuse seaduse, millega viiakse ellu valitsuskoalitsiooni soovitud ministeeriumide muudatused.

Eelnõu poolt hääletas 57 ja vastu 23 riigikogu saadikut.

Muudatusega korraldatakse keskkonnaministeerium ümber kliimaministeeriumiks, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium majandus- ja infotehnoloogiaministeeriumiks ning maaeluministeerium regionaal- ja põllumajandusministeeriumiks, rahandusministeeriumi regionaalvaldkonda puudutavad ülesanded lähevad rahandusministeeriumilt üle regionaalministeeriumile ning sotsiaalministeeriumi töö- ja sotsiaalvaldkonda puudutavad ülesanded majandus- ja infotehnoloogiaministeeriumile ja ligipääsetavuse koordineerimine regionaalministeeriumile.

Sellest tulenevalt muudetakse ka ministeeriumide valitsemisala ülesandeid ja valitsusasutuste alluvust. Lisaks läheb praegu sotsiaalministeeriumi hallatav asutus Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus üle haridus- ja teadusministeeriumi valitsemisalasse.

Sellega seoses ei ole vaja muuta vabariigi valitsuse seadust, kuid tuleb muuta seadusi, kus Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus on nimetatud sotsiaalministeeriumi hallatava asutusena.

Ministeeriumide ümberkorraldused on kavandatud jõustuma 2023. aasta 1. juulil.

Samuti võttis riigikogu vastu valitsuse algatatud 2023. aasta riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu. Eelnõu sisaldab kahte liiki muudatusi. Esiteks ministeeriumide ümberkorraldustest tulenevad ettepanekud. Samuti tehakse muudatusi ministeeriumide valitsemisalades. Teiseks on valitsemisaladelt saabunud ettepanekud eelarve muudatusteks, mis esitati Rahandusministeeriumile tänavu aprillis. Valitsus tegi teise lugemise eel eelnõusse muudatused, mis on tingitud valitsemisalade eelarvete mahtude muutustest ja ministeeriumide ümberkorraldustest.

Seaduse vastuvõtmise poolt hääletas 57 ja vastu 22 riigikogu liiget.

Seletuskirjas märgitakse, et kõiki üleminekuga seotud tegevusi 1. juuliks 2023 ellu viia ei jõua. Näiteks ei ole nii kiires ajakavas võimalik kolida inimesi uutele ühistele pindadele, viia ühistele alustele üle kõik tehnoloogilised arendused, selgitada välja uutele ministeeriumidele vajalikud kompetentsid ja määrata kindlaks uus struktuur.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: