Eesti Energia hakkab Rootsist ümbertöötlemiseks purustatud rehve saama

Enefit
Enefit Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti Energia sõlmis pikaajalise tarnelepingu Rootsi rehviringlust korraldava organisatsiooniga, et käivitada sel suvel vanarehvide tööstuslikus mahus ümbertöötlemine Enefiti pürolüüsitehastes.

Rootsi tootjavastutusorganisatsioon Swedish Tyre Recycling AB tarnib Enefiti tehastele aastas 20 000 tonni purustatud vanarehve, mis moodustab veerandi Rootsis tekkivast vanarehvide hulgast, teatas Eesti Energia.

Tehastel on võimekus ümber töödelda ka kõik Eestis, Lätis ja Leedus tekkivad vanarehvid, mida on kokku ligi 55 000 tuhat tonni aastas.

Eesti Energia juhatuse liikme Raine Pajo sõnul tekib vanarehvide ümbertöötlemisel pürolüüsi teel vähem süsinikdioksiidi kui nende põletamisel.

"Vanarehvide ümbertöötlemine on oluline samm Eesti Energia teekonnal ringmajandusel põhineva süsinikuneutraalse keemiatööstuse suunas, sest muudame põlevkivi kasutamise arvel kasulikuks tooteks teiste valdkondade jäätmed," ütles Pajo. "Pikemas perspektiivis on meie eesmärk leida lahendused, kuidas meie olemasolevat tehnoloogiat kasutades ringlusse võtta ka jäätmeplastid ning asendada vedelkütuste tootmine keemiatööstuse tooraine tootmisega."

Eesti Energia juba konsulteerib rahvusvaheliste keemiaettevõtetega, kes on väljendanud huvi ringmajanduse põhimõtetel toodetud kemikaali vastu.

Esimene laevatäis Rootsis purustatud vanarehvidega jõuab Enefit Powerisse sel suvel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: