Meloni kutsus üles üleilmsele võitlusele inimsmugeldajatega

Migratsioonikonverents Roomas.
Migratsioonikonverents Roomas. Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Gregorio Borgia

Itaalia peaminister Giorgia Meloni kutsus üles üleilmsele võitlusele inimsmugeldajatega, öeldes, et ebaseaduslikud immigrantide vood kahjustavad kõiki Vahemere-äärseid riike.

Itaalia valitsus kutsus pühapäevaks Rooma Euroopa Liidu, Põhja-Aafrika riikide, Vahemeremaade ja ka Pärsia lahe äärsete riikide esindajaid, et arutada koos illegaalse migratsiooni vastu võitlemise viise.

Meloni ütles, et Itaalia valitsus on seaduslikke teid pidi valmis rohkem inimesi vastu võtma, sest nii Itaalia kui ka Euroopa vajavad immigratsiooni.

"Massiline ebaseaduslik immigratsioon kahjustab igaüht meist. Keegi ei saa sellest kasu, välja arvatud kriminaalsed grupeeringud, kes saavad kõige haavatavamate kulul rikkaks ning kasutavad oma jõudu isegi valitsuste vastu," kõneles Meloni.

Juulis lubas Itaalia valitsus kahe aasta jooksul välja anda 452 000 tööviisat Euroopa Liidu väliste riikide kodanikele. See arv on igal aastal tõusnud.

Itaaliasse on käesoleva aasta jooksul jõudnud 83 000 inimest ebaseaduslikke teid pidi. Eelmisel aastal ulatus see arv esimesel poolaastal 34 000 juurde.

Toimetaja: Tõnu Karjatse, Merili Nael

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: