Läti tõkestas ligipääsu Vene propagandalehtedele

Venemaa propagandist Olga Skabejeva ja Valgevene diktaator Aleksandr Lukašenko
Venemaa propagandist Olga Skabejeva ja Valgevene diktaator Aleksandr Lukašenko Autor/allikas: SCANPIX/AP/

Läti riiklik elektroonilise meedia nõukogu (NEPLP) otsustas sulgeda Lätis juurdepääsu kolmele Venemaa veebilehele, nende seas wagner2022.ru, dentv.ru ja yapolitic.ru, teatas nõukogu avalduses.

NEPLP-i teatel ütlesid julgeolekuteenistused, et neid veebilehti kasutatakse Venemaa agressiivse propaganda toetamiseks, sealhulgas Venemaa Ukraina-vastase sõja ja sõjakuritegude kohta valeteabe levitamiseks, samuti nende õigustamiseks.

Samuti levitatakse lahkhelisid õhutavat ning Lätit ja NATO-t diskrediteerivat teavet. See võib tekitada Läti teaberuumis maailmas toimuvast vale mulje, mõjuda halvasti eri ühiskonnarühmade läbisaamisele ning kujutada ohtu Läti riigi julgeolekule, märgib NEPLP.

Näiteks veebilehel yapolitic.ru saab vaadata Venemaa propagandasaateid, mida juhivad Vladimir Solovjov, Olga Skabejeva ja teised inimesed, kes toetavad avalikult Venemaa sõda Ukrainas, ning wagner2022.ru kutsub liituma selle eraväega.

"Need veebilehed levitavad narratiivi, et Ukraina olukorras on süüdi lääneriigid ja NATO ning Venemaa tahab vaid tagada maailmarahu. Diskrediteeritakse ka NATO võimet alliansi riike kaitsta ja õigustatakse Venemaa sissetungi Ukrainasse," teatas NEPLP avalduses.

Nõukogu hinnangul on konkreetsel juhul veebilehtede tõkestamisest ühiskonnale kasu, sest avalikkus ei saa enam Läti, Ukraina ja kogu Euroopa julgeolekut ohustavat valeteavet.

NEPLP otsuse saab kaevata kuu aja jooksul edasi ringkonna halduskohtusse, kuid see ei mõjuta selle täitmist.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: