Londoni kohus mõistis seksuaalkuritegudes süüdistatud Kevin Spacey õigeks

Foto: SCANPIX/REUTERS/SUSANNAH IRELAND

Londoni kohus otsustas kolmapäeval, et USA näitleja Kevin Spacey ei ole süüdi seksuaalkuritegude toimepanemises.

Spacey mõisteti õigeks üheksas süüdistuses. Kolmapäeval 64-aastaseks saanud Spacey hakkas kohtus nutma ja tänas vandekohust. 

Kohtuprotsess kestis neli nädalat. Protsessi ajal väitsid prokurörid, et näitleja oli aastatel 2004-2013 Suurbritannias toimunud intsidentide raames käperdanud kolme meest. Spacey töötas siis Londonis asuvas teatris. 

Neljas mees väitis, et oli teadvuseta Hollywoodi staari korteris. Mees väitis, et Spacey kasutas teda siis seksuaalselt ära. 

Spacey't on seksuaalses ahistamises süüdistanud ka teised ning temaga seotud skandaal sai alguse, kui 2017. aasta oktoobris teatas näitleja Anthony Rapp, et Spacey oli üritanud teda 1986. aastal võrgutada. Kohus ei rahuldanud Rappi kaebust Spacey vastu.

Spacey karjäärile andsid süüdistused seksuaalses ahistamises ja ebasündsas käitumises tõsise hoobi. Ta pidi loobuma peaosast teleseriaalis "Kaardimaja" ning Ridley Scotti filmis "Kogu maailma raha" vahetati välja kõik tema osalusega stseenid.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: