Läti minister: makse ei tõsteta enne inflatsiooni stabiliseerumist

Läti rahandusministeeriumi hoone Riia vanalinnas.
Läti rahandusministeeriumi hoone Riia vanalinnas. Autor/allikas: ERR

Lätis ei tõuse maksud enne, kui inflatsiooni muutub stabiilseks, ütles rahandusminister Arvils Ašeradens esmaspäeval usutluses kohalikule rahvusringhäälingule.

"Me ei saa rääkida maksude tõstmisest enne, kui inflatsioon muutub stabiilseks," ütles minister. Ta märkis, et järgmisel aastal maksutõusu oodata ei ole.

"Järgmisel aastal seda kindlasti ei juhtu, sest inflatsioon on praegu üsna kõrge," ütles minister.

Ašeradensi sõnul on praegu maksupoliitikas väga raske aeg, sest seda mõjutavad nii tugevad geopoliitilised tegurid kui ka majandusvapustused.

Samas märkis minister, et makse ei pea ilmtingimata tõstma. Tema sõnul on koostatud neli maksupoliitika muutmise stsenaariumi, neist üks näeb ette senise maksupoliitika säilimise.

Rahandusminister rõhutas, et maksupoliitika peaks tagama kolme põhieesmärgi saavutamise, sealhulgas riigi suutlikkuse katta kiiresti kasvavad julgeoleku-, tervishoiu-, haridusinvesteeringute ja innovatsiooni kulud.

Samuti peab see tagama majanduskasvu ning riigieelarve peab suutma korvata väliste vapustuste mõju, näiteks koroonapandeemia ja energiahindade tõusu.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: