Krossile kuuluv Kõue mõis on jätkuvalt kahjumis ja läks saneerimisele

Kõue mõis
Kõue mõis Autor/allikas: pressimaterjal

Aastate jooksul kahjumlikult tegutsenud Kõue mõisal, mis kuulub riigikogu liikmele Eerik-Niiles Krossile, on endiselt paarisaja tuhande euro eest võlga maksuametile, juunis algatas kohus ettevõtte saneerimismenetluse.

Kõue mõis teenis mullu 108 000-eurose müügitulu juures 73 556 eurot kahjumit, selgub majandusaruaasta aruandest.

Aasta lõpu seisuga hinnati Kõue mõisa varade väärtuseks 2,369 miljonit eurot, kohustisi oli aga ettevõttel 2,324 miljoni euro eest, sealhulgas laenukohustisi 1,56 miljoni eest. Maksuvõlga on ettevõttel neljapäevase seisuga 224 000 euro eest.

Eelmistest perioodidest oli Kõue mõisal kogunenud kahjum pea kolme miljoni euro väärtuses, koos mulluse kahjumiga on jaotamata kahjumi väärtuseks 3,048 miljonit.

Mullu jätkas Kõue mõis tegutsemist ürituste toimumise paigana ning põhiline klientuur oli kohalik. Sama tegevusega plaanitakse jätkata ka tänavu, selgub majandusaasta aruandest.

Eelmise aasta lõpu seisuga töötas ettevõttes keskmiselt kolm inimest. Tööjõukulud oli mullu veidi alla 40 000 euro.

Harju maakohus algatas tänavu jaanipäeva paiku Kõue mõisa saneerimismenetluse ning kutsus üles võlausaldajaid nimekirjas esitatud nõuetega tutvuma. Praeguseks on saneerimiskava valminud ning sellega saab tutvuda 21. augustini, seejärel esitatakse kava kohtule kinnitamiseks.

Kõue mõisal on olnud eelmistel aastatel probleeme majandusaruande esitamisega. Näiteks 2020. aastal esitas ettevõte korraga viimase kolme majandusaasta aruande. 2021. aastal loobus aga audiitor aruandes piisava info puudumise tõttu sellele hinnangu andmisest.

Kõue mõisa osanikud on Eerik-Niiles Kross ja Mary Kross.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: