Tanklad peavad jagama infot kütuse keskmise maksumuse kohta 100 km läbimisel

Tankla
Tankla Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Mehitatud tanklad peavad septembri lõpust kuvama QR-koodi, mis juhatab transpordiameti kodulehele ja võimaldab tarbijal soovi korral võrrelda, kui palju maksab 100 kilomeetri läbimine diisli- ja bensiinimootoriga ning alternatiivkütusega.

Tavapärane kütusehindade kuvamine ehk ühe liitri maksumus säilib tanklate tabloodel ka edaspidi, teatas kliimaministeerium.

"Eesmärk on anda infot 100 km läbimise keskmise maksumuse kohta erinevate sõidukite ja kütuseliikide lõikes. Peame liikuma säästlikuma ja puhtama energia suunas ning selle üheks eelduseks on võimaldada tarbijatel teha teadlikumaid otsused," ütles kliimaministeeriumi liikuvuse asekantsler Sander Salmu.

Transpordiameti kodulehel avalikustatud hinnainfoni juhatav QR-kood hakkab olema näiteks kassa kõrval, aknal või mujal nähtavas kohas ning see peab olema tanklates välja pandud hiljemalt 30. septembriks.

Transpordiameti andmed põhinevad möödunud kalendrikvartali keskmistel kütusehindadel ja erinevate kategooriate sõidukite keskmisel kütusekulul.

Kütusena arvestatakse sõiduki baaskütust ehk kui sõiduki baaskütus on bensiin, aga sõiduk on varustatud ka elektrimootori ja akuga, loetakse sõiduk bensiinisõidukiks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: