Fotod: USA õhujõudude pommitaja lendas üle Tallinna

Neljapäeval lendas Ameerika Ühendriikide õhujõudude B-1B Lancer pommitaja üle Tallinna.

Lennu eesmärk oli näidata solidaarsust Eesti liitlastega ja USA Euroopas paiknevate õhujõudude (USAFE) ja Ameerika Ühendriikide Euroopa väejuhatuse (EUCOM) missiooni eesmärkidega.

B-1 pommitajad on osa USA õhujõudude 7. pommitajate lennutiiva 9. ekspeditsiooni pommieskaadri Dyess õhubaasist Texase osariigis. Lennukid on praegu paigutatud Ühendkuningriigi kuninglike õhujõudude Fairfordi baasi.

B-1B Lancer on kauglennu võimega raskepommitaja, mis suudab kanda õhujõudude tavarelvastuse raskeimat juhitavat ning ka juhtimatut relvastust.

Ameerika Ühendriigid on alates 2016. aastast Eestile sõjalist abi osutanud enam kui 500 miljoni USA dollari ulatuses. Samuti korraldavad USA ja Eesti igal aastal kahepoolseid õppusi ja sõjaväelaste koostööprojekte. NATO llitlastena treenivad mõlemad riigid regulaarselt, et parandada relvajõudude vahelist koordineerimist ja koostalitlusvõimet.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: