NATO suurendab patrulle Läänemere piirkonnas

NATO lipp.
NATO lipp. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

NATO teatas neljapäeva õhtul, et on saatnud Läänemere piirkonda neljast NATO miinijahtijast koosneva üksuse. Eestisse saabub reedel kaks liitlaste miinijahtijat.

NATO selgitas, et tugevdab patrulle hiljutiste merealuste kaabli- ja torukahjustuse tõttu.

NATO tugevdatud meetmete hulgas on täiendavad seire- ja luurelennud, sealhulgas merepatrulllennukitega, NATO Awacsi lennukite ja droonidega. Piirkonda saadetakse neli NATO miinijahtijat.

"Me jälgime olukorda jätkuvalt väga pingsalt ja oleme ühenduses meie liitlaste Eesti ja Soomega ning partneri Rootsiga. NATO kohandab oma merelist tegevust Läänemerel ja astub kõiki vajalikke samme, et tagada oma liitlaste julgeolek," ütles NATO pressiesindaja Dylan White.

Kaitseminister Hanno Pevkur ütles, et NATO otsus suurendada Läänemere piirkonnas nii merel kui ka õhus patrulle näitab liitlaste valvsust ja valmisolekut tegutseda.

"Otsus ei tähenda sõjalise ohu suurenemist. Küll kinnitab see tugevaid liitlassuhteid ning seda, et NATO peab kriitilise taristu julgeolekut väga oluliseks," ütles Pevkur.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: