Peskov: Kremlil pole andmeid sidekaabli kahjustamise kohta

{{1699353240000 | amCalendar}}
Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov
Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/SNA/ALEKSEY NIKOLSKYI

Venemaa presidendi Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov väitis intervjuus Vene riigimeediale, et Kremlil pole andmeid Vene sidekaabli kahjustamise kohta Soome lahes.

"Meil pole infot selle kohta," ütles Peskov.

Esmaspäeval teatas Soome majandusministeerium, et Vene sideoperaator Rostelecom teavitas Helsingit 12. oktoobril Kaliningradi oblastit Peterburiga ühendava sidekaabli purunemisest Soome lahel. Katkise Vene sidekaabli parandamisega tegeleb nüüd Vene remondilaev.

Peskovi keeldus kinnitamast ja teateid remondilaeva töö kohta.

Lisaks väitis Peskov oma sõnavõtus, et Venemaa võib pidada Nord Stream 1 ja Nord Stream 2 kaablite purunemist sõja väljakuulutamise ajendiks.

Paljude analüütikute arvates võib just Venemaa ise olla Nord Streami gaasitorude purustamise taga. Ametlikud uurimused juhtunu kohta Rootsis, Taanis ja Saksamaal veel käivad.

Rostelecom: sidekaabel läks katki vahetult enne Balticconnectori purunemist

Vene sideoperaator Rostelecom teatas, et Baltika sidekaabli kahjustus toimus vaid 28 kilomeetri kaugusel kohast, kus järgmisel päeval purunes Soome ja Eesti vaheline gaasitoru Balticconnector. 

Rostelecom ei tuvastanud Baltika purunemise põhjust. Rostelecomi teatel tuvastati vigastus 7. oktoobril 23.30 Moskva aja järgi. Moskva aeg on Eesti ajast tunni võrra ees. 

Rostelecom teatas, et laev Spasatel Karev alustas sidekaabli parandamist juba pühapäeval. Firma teatas, et remont võtab aega umbes kümme päeva. 

Soome ja Eesti vaheline gaasitoru Balticconnector ning riikide vahel kulgev sidekaabel sai kahjustada 8. oktoobril. Hiljuti teatas Soome keskkriminaalpolitsei, et tõstis mere põhjast üles ankru, mis suure tõenäosusega kahjustas Soomet ja Eestit ühendavat gaasitoru.

Toimetaja: Mark Gerassimenko, Karl Kivil

Allikas: Gazeta.ru/HS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: