X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tallinn tegi Porto Francole ehituse venimise eest 90 000 eurot trahvi

Foto: Ken Mürk/ERR

Kuivõrd Porto Franco arenduse ehitamisel pole järgitud lepingutes olevaid tähtaegu, tegi Tallinn arendajatele 90 000 eurot trahvi. Summani jõuti kohtuvälise kokkuleppega.

Tallinna linnavalitsus otsustas neljapäevasel istungil, et Porto Francot arendajate Porto Franco OÜ ja DeltaMax Group OÜ, suhtes rakendatakse solidaarselt leppetrahv 90 000 eurot lepingutest tulenevate ehitustähtaegade mittejärgmise eest. Mõlema ettevõtte tegelik kasusaaja on äriregistri andmetel Rauno Teder.

Praeguse seisuga on arenduses kasutusloata veel 79 protsenti pindadest ning selle järgi oleks trahv pidanud olema 151 000 eurot. Arendajad sellise trahviga ei nõustunud ning et mitte kohtusse minna, alustati läbirääkimisi. Kohtuvälise kompromissiga tasuvad arendajad Tallinnale 90 000 eurot kolmes osas.

Lisaks muudeti lepingut nii, et arendaja peab ehitama promenaadi senise 75 protsendi asemel 100 protsendi ulatuses. Lepingust jäeti välja ka Kai tänav 4, Kuunari tänav 1 ja Laeva tänav 1 kinnistute hoonestamise tähtajad ning linn nõuab vaid avalikult kasutatavate teede ja linnaväljakute tähtajalist valmimist. Promenaad peab lepingu järgi valmima mitte hiljem kui 2028. aasta lõpuks.

Tallinna abilinnapea Tiit Terik ütles ERR-ile, et kokkulepe on linna jaoks hea.

"Läbirääkimised olid pikad ja juristide vahendusel leidsime kompromissi. Kui see oleks jõudnud kohtusse, siis kahtlen, et ka kohus oleks leppetrahvi täies mahus lina kasuks välja nõudnud," lausus Terik.

Teriku sõnul tähendab promenaadi täies mahus väljaehitamine arendaja poolt, et ka sealt hoiab linn mitukümmend tuhat eurot kokku.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: