X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tallinna loomaaia uus direktor on Kaupo Heinma

Kaupo Heinma.
Kaupo Heinma. Autor/allikas: Tallinna LV

Tallinna loomaaeda hakkab juhtima keskkonnaministeeriumi endine kantsler Kaupo Heinma.

Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäeval, et linnale kuuluvat Tallinna loomaaeda hakkab juhtima Kaupo Heinma. Heinma on olnud varem muu hulgas keskkonnaministeeriumi asekantsler.

Heinma asub ametisse järgmise nädala alguses.

Tallina loomaia direktor oli mullu kevadeni Tiit Maran, kes lahkus peale valimisi riigikokku. Maran juhtis loomaaeda alates 2016. aastast. Tallinn otsis uut direktorit pikka aega ning korraldas ka avaliku konkursi, kuid sobilikku inimest ei leitud.

Tallinna loomaaia direktori esimene avalik konkurss toimus mullu 25. maist 15. juunini. Juulis moodustati konkursi läbiviimiseks neljaliikmeline valikukomisjon, mis jõudis järeldusele, et ükski kandidaat ei vastanud etteantud kriteeriumitele. Esimese konkurssi luhtumise järel korraldati teine avalik konkurss ning paralleelselt alustati sihtotsinguga personalibüroo abil. Avaliku konkursi kaudu kandideeris kokku 28 inimest. Konkursi tulemusel tegi komisjon ettepaneku nimetada Tallinna loomaaia direktori ametikohale Heinma.

Enne Maranit juhtis loomaaeda 41 aastat Mati Kaal.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: