X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Õpilasesinduste liit: loodame, et õpetajad loobuvad streigist

Streik pärsib õpilaste akadeemilist edukust
Streik pärsib õpilaste akadeemilist edukust Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti Õpilasesinduste Liit loodab õpetajate streigi ära jäämist, aga mõistavad õpetajate nõudmisi valitsuse poolt lubatud palga kasvu osas. Keerulises olukorras on 9. ja 12. klass, kelle jaoks saabuvad kevadel eksamid.

Õpilasesinduste liidu esimees Ats Mattias Tamm ütles ERR-ile, et õpetajate olukord on neile mõistetav, sest õpetajate ülekoormusest tingitud väsimus kandub edasi õpilaste akadeemilisse edukusse.

Ta nõustus ka haridus-ja teadusminister Kristina Kallasega, kes kolmapäeva hommikuses intervjuus Vikerraadiole ütles, et kool peab toimuma ka õpetajate streigi ajal.

Tamm sõnas, et peagi saabuv eksamite periood asetab abituuriumi ja põhikooli lõpetajad keerulisse olukorda. 12. klassi esimene lõpueksam toimub küll alles 22. aprillil ja 9. klassil 31. mail, aga tihe ettevalmistus juba käib.

Tamme sõnul ei anna tähtajatuna planeeritud õpetajate streik põhikooli ja gümnaasiumi lõpetajatele piisavat kindlust lõpueksamite osas, sest streigi ajal tuleb eksamiteks valmistuda iseseisvalt.

Õpilasesinduste liidu esimees lisas, et veelgi kehvem variant oleks streigi toimumine eksamitele lähemal ajal.

Ise Tallinna 21. kooli 11. klassis käiv Tamm ei olnud veel kursis, kuidas näeb välja õppetöö korraldus peale streigi algust 22. jaanuaril.

Ats Mattias Tamm tõi välja, et ühe variandina, kuidas õppetöö koolis streigi ajal toimuda saaks, on võimalus kaasata kohalike omavalitsuste ametnikke ja lapsevanemaid õpilastele turvalise koolikeskkonna tagamiseks.

Toimetaja: Kaur Rasmus Tammelaan

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: