X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

2025. aastast alates ei tohi alla 20-aastased lätlased suitsetada

Sigaretipakid, välgumihklid ja ühekordsed e-sigaretid.
Sigaretipakid, välgumihklid ja ühekordsed e-sigaretid. Autor/allikas: ERR

Läti parlament kiitis neljapäeval heaks seadusemuudatuse, millega keelatakse alla 20-aastastel lätlastel tubakatooteid tarbida. Seadus jõustub 1. jaanuaril 2025.

Seadusemuudatus keelab sigarettide, tubakatoodete, taimsete suitsetatavate toodete, elektrooniliste sigarettide ja täitekapslite müügi alla 20-aastastele, vahendab Läti rahvusringhääling LSM.

Muudatuste poolt hääletas 77 rahvasaadikut, üks hääletas vastu ja neli jäi erapooletuks. Läti parlament on arutanud seadusemuudatust juba alates 2022. aasta detsembrist, kuid lõplik vastuvõtmine lükati mitu korda edasi õiguslike analüüside valmimiseks.

Seni oli kõiki seaduses loetletud kaupu võimalik osta alates 18 eluaastast.

Seadust rikkuvaid füüsilisest isikust müüjaid ootab trahv suuruses 280 kuni 700 eurot, samas kui juriidiline isik võib saada sama teo eest 700 kuni 7100 eurot trahvi.

Samas tubakatooteid tarbivad alla 20-aastased võivad saada hoiatuse või kuni 15 eurot trahvi.

Lisaks keelab seadusemuudatus suitsetamise kasiinodes.

Samuti on keelatud müüa tubakavedelikke ja muid alternatiivseid tubakatooteid, mis sisaldavad lõhna- ja maitseaineid, välja arvatud sel juhul, kui tegemist on tubaka lõhna või maitsega. Keelu alla satub ka mänguasju, maiustusi või suupisteid meenutavate tubakatoodete müük.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: