X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

25 auto ahelavarii sulges tundideks liiklusele Tallinna ringtee lõigu

{{1705057260000 | amCalendar}}
Tallinnas Tartu maanteel külili paiskunud auto ja ahelavarii Kurnas
Tallinnas Tartu maanteel külili paiskunud auto ja ahelavarii Kurnas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR, PPA

Tallinna ringtee Luige-Kurna lõigul Jüri suunal oli hommikul juhtunud ahelavarii tõttu tee liiklusele peaaegu kella 17-ni suletud. Esialgsetel andmetel sattus järjestikustesse õnnetustesse vähemalt 25 autot ja kannatada sai 11 inimest.

Kell 16 teatas transpordiamet, et Jüri-Kurna lõigu Keila suund on liiklusele taasavatud, teine suund avati enne kella 17.

Politsei sai kell 9.15 teateid mitmest järjestikustest liiklusõnnetusest Tallinna ringtee 13. kilomeetril. Enamik kokkupõrkeid on olnud kergemad plekimõlkimised.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo kriminalistika talituse juht Elari Haugas ütles ERR-ile, et liiklusõnnetustes osales vähemalt 25 sõidukit. Kokku sai õnnetustes kannatada 11 inimest, kellest kaheksa toimetati haiglasse. Esialgsetel andmetel keegi raskelt viga ei ole saanud.

Ahelavariis osales nii veokeid, kaubikuid kui sõiduautosid.

Liiklusõnnetuste põhjuste kohta on veel vara öelda, lisas Haugas.

Esimese päästeressursina olid kohal Assaku päästjad kell 9.35, kes alustasid kohe õnnetuses osalenud autojuhtide terviseseisundi kontrollimisega ja olukorra täie ulatuse välja selgitamisega.

Kohale saabunud päästjad hakkasid õnnetuspaigas masinatelt akuklemme eemaldama, et likvideerida igasugune süttimisoht. Samuti oli ühest masinast vaja hüdrauliliste tööriistadega välja lõigata kannatanu, kes anti üle kiirabiarstide hoole alla.

Keskpäeval toimetasid kohapeal Assaku, Kesklinna ja Lasnamäe päästekomandod, Saku ja Saue vabatahtlikud päästemeeskonnad ja Lääne-Harju välijuht. Kohale on viidud olmekonteiner, mida päästeamet kasutab tavapäraselt pikaajalistel päästetöödel ning kuhu inimesed saavad vajadusel sooja minna.

"Tallinna ringteel toimetati teehooldustöödega samal ajal, kui juhtusid liiklusõnnetused," ütles transpordiameti teehoiuteenistuse põhja osakonna korrashoiu ja liikluskorralduse üksuse juhataja Margus Magus.

"Teehooldaja puhul oli tegemist etteplaneeritud tegevusega, et saata Tallinna ringteele hooldeautod toimetama saju algusfaasis. Enne saju algust oli Tallinna ringtee kate kuiv – see tähendab, et ööga ei olnud lisandunud sademeid," sõnas Magus.

Suuremad hooldetööd Tallinna ringteel tehakse siis, kui suletud teelõigud on vabastatud takistustest, lisas Magus.

Magusa sõnul on transpordiamet politseiga sel teemal pidevas infovahetuses, et esimesel võimalusel enne liikluse lubamist saaks teha hooldetöid. "Millal see juhtub, seda praegu vastata ei oska, kuna sündmuspaigalt järjest pukseeritakse ära liiklusõnnetuses osalenud sõidukeid," sõnas Magus.

Teeolud on tiheda lumesaju ja tuisu tõttu halvad. Teed on jäised ja lumised.

Keskpäeval oli ringtee veel suletud

Ligipääs kõrvalistele isikutele on piiratud, ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo kriminalistika talituse juht Elari Haugas keskpäeval ERR-i raadiouudistele.

"Päästeametnikud, politseinikud ja kiirabitöötajad teevad siin sündmuskohal veel tööd. Millal liiklus avaneda võiks, on raske öelda, kindlasti läheb siin veel tund aega. Politsei palub kindlasti vältida antud piirkonda ja ümbersõidud on korraldatud eri teeotstes. Hetkel on näha, et siin on üle 20 auto liiklusõnnetustesse sattunud. Esialgsetel andmetel on toimunud vähemasti neli erinevat liiklusõnnetust. Ja haiglasse on toimetatud kokku viis inimest," rääkis Haugas kohapealt.

Õnnetuse toimumises mängivad tema sõnul rolli erinevad asjaolud.

"Ühest küljest kindlasti muutunud ilmastikuolud, sest kui alles meil veel oli selline sulailm ja külmetas, siis nüüd sajab siia peale veel ka lund, mis muudab teeolud kindlasti äärmiselt ohtlikuks ja vastavalt sellele peame reageerima: hoidma sobivat pikivahet eessõitva autoga, võtma liikumiskiirust alla ja olema liikluses kindlasti väga tähelepanelik ja vaatama üle oma autotuled," lausus Haugas.

Õnnetuse täpse põhjuse selgitab välja alustatud menetlus. "Aga kindlasti mängib siin oma rolli ka pikivahe mittehoidmine ja kui üks liiklusõnnetus on juhtunud, siis siin kõige suuremas liiklusõnnetuses, kus hetkel on näha umbes 14 sõidukit, tekkis ahelreaktsioon. Kui esimesed kaks autot juba kokku põrkasid, siis teised lihtsalt ei saanud pidama," sõnas Haugas.  

Tallinnas Sossi mäel paiskus auto kõnniteele

Tallinnas Tartu maanteel paiskus ennelõunal Sossi mäest alla sõitnud auto kõnniteele külili.

"Sõitsin Tartu maanteelt alla, et teha vasakpööre Masina tänavale. Hakkasin pidurdama ja auto hakkas libisema ja ma ei saanud seda pööret ära teha ja ma ei tahtnud ka vastassuunda sõita," rääkis enda sõnul libeduse tõttu õnnetusse sattunud Siim Elu24-le.

"Lootsin, et saan ikka enne seda serva pidama, aga läks nii, et auto lihtsalt vajus," selgitas ta, kuidas auto kõnniteele sattus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, intervjueeris Indrek Kiisler

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: