X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Viie maakonna kõrvalteedel on libeduse tõttu erihoolderežiim

{{1707750000000 | amCalendar}}
Teeolud
Teeolud Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Transpordiamet kehtestas alates esmaspäeva õhtust viie maakonna tugi- ja kõrvalmaanteedel jäävihma ja libeduse tõttu erilise hoolderežiimi.

Maanteede korrashoiuks on kasutusel kõik olemasolevad ressursid, aga teede nõutav seisunditase ei ole kõikjal tagatud, teatas amet.

Võru- ja Põlvamaa kõrvalteedel kehtib rasketest ilmastikuoludest tingitud tavapärasest erinev hoolderežiim teisipäeva hommikul kella 10-ni.

Viljandi, Pärnu ja Saare maakonna tugi- ja kõrvalmaanteedel kehtib tavapärasest erinev hoolderežiim teisipäeva õhtul kella 18-ni.

Transpordiamet tuletab meelde, et keeruliste ilmaolude korral tuleb sõidukijuhil olla väga ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil.

Politsei: libe tee on toonud kergemaid liiklusõnnetusi

Politsei teatel on libedatel teedel juhtunud juba ka liiklusõnnetusi.

Näiteks kaotas üks autojuht Pärnumaal esmaspäeval kella 20.30 ajal libedal teel kontrolli oma auto üle ning sõitis teepiirdesse. Inimesed kokkupõrkes vigastada ei saanud ning avarii liiklust ei seganud.

Ka teised avariid on seni õnneks päädinud plekimõlkimistega.

PPA vastutava politseiametniku Maxim Korzini sõnul on jäävihm, lörtsi- ja lumesadu toonud teedel kaasa ootamatu libeduse. "Ühtviisi raskeks on muutunud teeolud nii linnas kui ka asulavälistel teedel ning nii jalakäijatel kui ka autojuhtidel tuleb olla praegustes oludes liikudes ettevaatlikud," märkis Korzin.

"Kuivõrd ilm järgnevate tundide jooksul ei parane, siis on ilma- ja teeolude jälgimine, jõukohase sõidukiiruse valimine ja piisava pikivahe hoidmine need aabitsatõed, millega iga sõidukijuht praegu arvestama peab. Kui tingimata on öötundidel tarvis liiklusesse minna, siis libedates teeoludes liigeldes ei tohi kindlasti taga ajada lubatud suurimat kiirust, vaid pigem tasub sõita aeglasemalt, rahulikult ja möödasõite vältides," lisas Korzin.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: