X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

ERR Lätis: valitsus investeerib taasterahastust 112 miljonit innovatsiooni

Foto: Siim Lõvi /ERR

Läti investeerib Euroopa Liidu taasterahastu toel innovatsiooni arenguks lähiaastail 112 miljonit eurot. Valitsuse eesmärk on muuta majandus efektiivsemaks ja konkurentsivõimelisemaks.

Põhjalikud arutelud ettevõtjatega peaks tagama, et Läti jõuab tõepoolest uute toodete ja töökohtade tekkeni ning ekspordi suurenemiseni. 80 protsenti toetust saavad nii ettevõtjad ise kui ka nende partnerid, kes aitavad teha vajalikke uuringuid ja arendada rahvusvahelist koostööd, mis looks eelduse tootmise ümberkujundamiseks ja rahvusvaheliste kontaktide loomiseks.

"Selle projekti kaudu plaanitakse luua 1500 uut, innovatsiooniga seotud töökohta. Töötatakse välja 500 uut toodet, millest 150 jõuab igapäevatootmisse. Eksport kasvab mitmesaja miljoni euro võrra. Need on toetuse peamised eesmärgid. Nii väikestele kui ka suurtele firmadele avaneb väga lai innovatsiooniga seotud investeeringute võimalus," rääkis Läti majandusminister Viktors Valainis.

Eelmine innovatsiooniks mõeldud Euroopa projektide aeg on Läti ettevõtteid palju aidanud – aastail 2014 kuni 2020 kasutas toetust üle 300 firma, luues rohkem kui 600 uut toodet, teenust või tehnoloogilist lahendust. Toetust saavad küsida pea kõik soovijad.

"Raha saab kasutada toodete tutvustamiseks ja projektides osalemiseks ning uute kaupade väljatöötamiseks päris nullist kuni tootmiseni välja. Tegu on ammu oodatud programmiga, mis rahandusministeeriumi ja ettevõtjate vaheliste arutelude järel on nüüd heaks kiidetud," rääkis Valainis.

Prognooside põhjal peaks Läti majandus tänavu kasvama kaks kuni kolm protsenti.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: