X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Gunnar Okk saab Eleringi nõukogu esimeheks

Gunnar Okk
Gunnar Okk Autor/allikas: Marjo Koivumäki / Studio Apris

Kliimaminister Kristen Michal kinnitas Eesti võrguhalduri Elering uueks nõukogu esimeheks Eesti Energia endise juhi ja Põhjamaade Investeerimispanga (NIB) asepresidendi Gunnar Okki.

Reede pärastlõunal Michali allkirja saanud Eleringi ainuaktsionäri otsus näeb ette, Eleringi nõukogu liikmeks saab lisaks Okkile veel Ericsson Eesti juht Sirli Männiksaar. Mõlema volitused nõukogu liikmena kestavad kolm aastat.

Männiksaar andis oma kirjaliku nõusoleku Eleringi nõukogu liikmeks saamiseks 6. veebruaril ja Gunnar Okk nii möödunud aasta 28. septembril kui ka selle aasta 26. jaanuaril.

Eleringi nõukogusse kuulub senini nõukogu esimehena kliimaministeeriumi energeetikaosakonna juhataja Rein Vaks, rahandusministeeriumi riigivara osakonna juhataja Kaie Karniol ja Tallinki endine juhatuse esimees Janek Stalmeister.

Gunnar Okk on Põhjamaade Investeerimispanga asepresident. Aastatel 1998–2005 oli ta Eesti Energia peadirektor, enne seda töötas ta panganduses, Eesti Statoili peadirektorina ja Eesti Televisioonis.

Sirli Männiksaar on Ericssoni kontsernis töötanud 20 aastat. Kui Ericsson Eesti eelmine juht Andrus Durejko sai Eesti Energia juhiks, siis seni Ericssoni Eesti tehast juhtinud Männiksaar sai Ericsson Eesti juhiks.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: