Tallinna linnavolikogu kiitis TOPi detailplaneeringu heaks ({{commentsTotal}})

Postimees / Scanpix
Postimees / Scanpix
Tallinna linnavolikogu kiitis heaks Tallinna olümpiapurjespordikeskuse lähiala detailplaneeringu Regati pst 1, 3 ja 5 kinnistute ning nende lähiala kohta, kohalikud elanikud on varem lubanud, et vaidlustavad selle kohtus.
Abilinnapea Taavi Aas rõhutas, et planeeringut on aastate jooksul korduvalt muudetud piirkonna elanike soovidele vastu tulles ja see vastab Pirita linnaosa üldplaneeringule. Lahendus arvestab tema sõnul ka vajadusega muuta TOPi kompleks linnaosa tõmbekeskuseks.

Detailplaneering näeb ette olümpiapurjespordikeskuse hoonekompleksi rekonstrueerimise ja laiendamise ning selle naabrusse uue hoonestuse rajamise. Viimane hõlmab veekeskust, sadamahoonet, maa-alust parklat ja vajalikke tehnoehitisi, samuti kuni kolmekorruselisi korter- ja ridaelamuid ning äriruumidega korterelamuid või ärihooneid.

Mere kaldale kavandatav veekeskus annab võimaluse rajada sinna ka mereveebasseine ning kujundada hoone ümbrusse rand. Aasa sõnu näitas keskkonnamõju strateegiline hindamine, et projektis esitatud lahendus on rannikukeskkonnale soodne. Planeering hõlmab 42,48 hektari suuruse maa-ala, mille omanikud on OÜ TopSpa Kinnisvara ja AS Tallinna Olümpiapurjespordikeskus.

"Praeguse tühja parklaala hoonestamisega tekib senise ebaselge ülemineku asemel selge kontrast linnaruumi erineva iseloomuga osade vahel, kusjuures parima arhitektuurse lahenduse saamiseks tuleb selle ala hoonestamiseks korraldada arhitektuurikonkurss," ütles Aas.

Purjespordikeskuse hooned on kavas rekonstrueerida ja teha juurdeehitused, et kujundada sellest Pirita keskus, kus asuvad kaubandus-, teenindus-, kultuuri-, spordi- ja puhkeasutused, samuti on kavas rajada üldkasutatavad haljasalad ja rannapromenaad ning korrastada liiklusskeemi.

IRL: kelle huvides planeering tehti?

Isamaa ja Res Publica liidu teatel võttis linnavolikogu planeeringu vastu vaatamata volikogu opositsiooni ja Pirita seltside tugevale vastuseisule.

"Arendajate ja elanike huvid on omavahel vastuolus," ütles IRL fraktsiooni kuuluv volikogu liige Kalev Vapper. "Regati pst 1/3/5 elamukvartali rajamine, teisiti ju 288 korteri ehitamist nimetada ei saa, on põhimõttelises vastuolus Tallinna arengukavaga 2006-2021. Kava kinnitab sõna-sõnalt, et Pirita linnaosale tagatakse aedlinnaku ilme ja loodusliku miljöö säilimine, välistades suurte korterelamute ehitamise".

Vapperi hinnangul on otsus vastuolus ka Pirita linnaosa üldplaneeringuga, kus on ette nähtud mitte lubada hoonestust Pirita tee ning mere vahelisele haljasalale.

"Pirita on ja peab jääma ka tulevikus parklinnaks. Kui kõne all olev ala täis ehitada, muudab see kogu linnaosa ilmet. Tallinnas pole just palju mereäärseid alasid, mis võiksid olla kõigi linlaste ja linna külaliste ühiskasutuses, see maatükk Pirital on üks vähestest. Kas me siis tõesti ei oska sellega midagi paremat peale hakata, kui sinna korterelamud ehitada?" ütles Vapper.

Lisaks peab ta probleemiks ka seda, et detailplaneeringuga kavandatavad uued äri- ja elamispinnad toovad juurde sõidukeid ja sõitjaid niigi ülekoormatud Pirita teele.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: