Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maaülikoolis kaitstud doktoritöö tunnistati plagiaadiks

{{1366112700000 | amCalendar}}
Andres Menind Postimees/Scanpix
Andres Menind Postimees/Scanpix
Täna otsustas Eesti maaülikooli tehnikateaduste alaste doktoritööde kaitsmiskomisjon tunnistada Andres Menindi doktoritöö plagiaadiks ning tühistada kaitsmiskomisjoni otsus, millega Menindile omistati filosoofiadoktori kraad (PhD) bioenergeetika erialal.
Eesti Maaülikooli õppeosakonnale laekunud vihje järel telliti Menindi doktoritööle  "Peculiarities of pretreatment and fuels refining of biomass" ("Biomassi eeltöötluse ja kütusteks väärindamise iseärasused") ekspertiis, mille käigus kontrolliti töö teksti kolme plagiaadituvastusprogrammiga ning saadud tulemusi analüüsiti arvestades rahvusvahelist praktikat. Ekspertide hinnangul oli Menindi doktoritöö näol tegemist plagiaadiga, teatas maaülikool.

Menind kaitses doktoritöö tänavu 11. jaanuaril.

Maaülikooli õppeprorektori Paavo Kaimre sõnul on tegemist kahetsusväärse juhtumiga.

"Tegemist on esmakordselt ülikooli ajaloos doktoritöö tunnistamisega plagiaadiks ning doktorikraadi tühistamisega. Kõnealuses töös on kasutatud lõike teiste autorite töödest, nendele korrektselt viitamata, millega on rikutud nii ülikoolis kehtivat korda, autoriõiguse seadust kui ka teadlaste eetikakoodeksit," ütles Kaimre.

Menind ütles Delfile, et ta ei ole teadlikult plagiaati tootnud. "Iga väiksemagi refereeritud lõigu taga on kellegi nimi ja need on kõik loetletud kasutatud kirjanduse nimekirjas," lausus ta.

Menind ütles, et kavatseb tänase otsuse vaidlustada ja selleks on tal halduskorras aega vähemalt 30 päeva.

Menind viitas sellele, et maaülikoolil sisuliselt puuduvad praegu igasugused dokumendid, mis käsitlevad doktoritöö vormistamist.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: