Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lendoravate arv on märgatavalt vähenenud

Meie haruldasemate loomade hulka kuuluvate lendora­vate kantsis ehk Virumaal Alutaguse metsades mullu tehtud inventuur ehmatas uurijaid tulemusega: 80 seal kandis registreeritud lendorava­kohast oli asustatud vaid 28.
"Tõttöelda ei osanud esialgu kartagi, et olukord lendoravaga nii hull on," nentis Eesti Päevalehele lend­oravauurija Uudo Timm.

Kuigi lendoravatele sobilikke vanu haavametsi kontrollides õnnestus aasta jooksul juurde leida kaheksa seni teadmata olnud oravapaika, on üldpilt liigi leiukohtadest Timmi kinnitusel ikkagi masendav.

Timm märkis, et kui varem on kontrollitud elukohtadest asustatute osakaal olnud ligi 40%, siis mulluste andmete järgi on see näitaja kukkunud juba 30% piirimaile.

See, miks Eestis oma levila läänepiiril elavate lendoravate hulk on kõhedust tekitava hooga vähenenud, pole täpselt teada. "Mitme leiukoha tühjaksjäämine võib olla seotud viimaste raskete ja lumerohkete talvedega, mil lendorava peamised looduslikud vaenlased nugised ja kakud ei saanud paksu lume tõttu oma tavapärast toitu kätte ja pidid seda otsima lume pealt või puu otsast," viitas Timm.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: