Presidendilt saab tänavu teenetemärgi 99 inimest ({{commentsTotal}})

{{1360149840000 | amCalendar}}
Valgetähe I klassi teenetemärk Postimees/Scanpix
Valgetähe I klassi teenetemärk Postimees/Scanpix
President Toomas Hendrik Ilveselt saab sel aastal sarnaselt kahele eelmisele aastale teenetemärgi 99 inimest.
2010. ja 2009. aastal jagas Ilves 97 ordenit, aasta varem aga 268 ordenit. Rekord kuulub Arnold Rüütlile, kes tunnustas 2006. aastal 834 inimest.

"Teie pühendumus oma kutsetööle või tegevusele kodukoha hüvanguks on aidanud Eestit muuta suuremaks, paremaks, turvalisemaks," ütles Ilves.

"Te kõik olete teinud rohkem, kui töökohustused seda nõudnuks," rõhutas ta.

Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi saavad tänavu USA endine välisminister Hillary Clinton ja endine Euroopa Parlamendi president Hans-Gert Pöttering.

Valgetähe II klassi teenetemärgi saab aga Londoni olümpiamängudelt hõbemedali teeninud Heiki Nabi.

Kotkaristi I klassi teenetemärgi saab NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja admiral James Stavridis, kes aitas ühildada Eesti kaitseväe arengukava NATO kaitseplaanidega ja samuti jõuda Balti õhuturbe lahenduseni.

Kotkaristi II klassi teenetemärgi saab Eesti-Soome kaitse- ja julgeolekukoostöö pikaajaline edendaja, admiral Georgij Alafuzoff.

TÄNAVUSED AUTASUD JAGUNEVAD JÄRGMISELT:

Valgetähe II klass

Heiki Nabi - maadleja, olümpiamedalivõitja     

Valgetähe III klass
 
Ain Anger - ooperilaulja
Heiki Hunt - riigiametnik, infoturbe edendaja      
Alla Jakobson -    rahvusvähemuste koostöö korraldaja      
Paavo Järvi - dirigent      
Väino Kaldoja - noorteadlaste ja kutseõppe toetaja, ettevõtluse edendaja      
Krista Kodres - kunstiajaloolane, Eesti Kunstiakadeemia professor      
Anti Marguste - helilooja ja õppejõud      
Henn Põlluste - maadlustreener      
Väino Sarnet - erastamise korraldaja Eestis      
Urmas Varblane - majandusteadlane, Tartu Ülikooli professor, akadeemik      
Jaak Vilo - bioinformaatikateadlane, Tartu Ülikooli professor, akadeemik     

Valgetähe IV klass

Ines Aru - näitleja      
Diana Beltadze - Eesti XI rahvaloenduse korraldaja      
Urmas Dresen - ajaloolane, Eesti Meremuuseumi arendaja      
Jüri Elken - merefüüsik, teadustegevuse korraldaja, Tallinna Tehnikaülikooli professor      
Jaak Jüriado - Eesti järjepidevuse hoidja      
Hannes Kaljujärv - näitleja      
Sirje Karis - ajaloolane, Eesti Ajaloomuuseumi arendaja      
Irene Käosaar - hariduselu edendaja      
Helle Laas - nukunäitleja      
Paavo Mikko Juhani Lampinen - ettevõtja, Õisu mõisa taastamise eestvedaja      
Silvi Liiva - graafik
Allan Martinson - ettevõtluse edendaja      
Enel Mägi - Tiigrihüppe Sihtasutuse juht ja haridusuuenduste eestvedaja       
Feliks Mägus - ettevõtluse ja kutseõppe edendaja       
Monika Oit - küberneetik, infoturbe edendaja       
Aadu Paist - tehnikateadlane ja energeetik, Tallinna Tehnikaülikooli professor      
Priit Pirsko - arhiivinduse edendaja, riigiarhivaar       
Ants Promann - Eesti leivatööstuse edendaja      
Leo Rannaleet - Eesti meteoroloogia arendaja      
Andrus Salupere - mehhaanikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor      
Avo Samarüütel - põllumajandusettevõtja, kohaliku elu edendaja Tartumaal      
Heidi Sarapuu - lavastaja ja teatrijuht      
Karl-Martin Sinijärv - luuletaja ja kultuuriajakirjanik      
Andres Talijärv - Eesti metsanduse edendaja      
Mare Teearu - viiulikunstnik ja Tallinna Muusika- ja Teatriakadeemia professor      
Tarmo Tein - ettevõtja      
Kaia Galina Urb - Eesti Filharmoonia Kammerkoori solist      
Marika Vaarik-Soo - näitleja      
Edda Vahtramäe - põllumajandusettevõtja, kohaliku elu edendaja Valgamaal      
Mardi Valgemäe - teatriteadlane ja tõlkija      
Margus Vanaselja - ettevõtluse edendaja      
Konstantin Vassiljev - jalgpallur      
Vladimir Volohhonski - transiidiettevõtja     

Valgetähe V klass

Arne Ansper - informaatik ja programmeerija      
Tatjana Gladilina - ametiühinguliikumise edendaja      
Villu Jahilo - kultuuripärandi koguja ja talletaja      
Jaan Kalda - küberneetikateadlane, noorte füüsikute juhendaja      
Ragnar Kond - teleajakirjanik      
Alli Laande - mulgi kultuuri ja keele arendaja      
Andres Luure - eestikeelse Vikipeedia arendaja      
Naima Mahon - lasteaiaõpetaja      
Galina Moldon - hariduselu edendaja Narvas      
Heinrich Männa - Saaremaa kultuuriloo jäädvustaja      
Geenart Nagel - töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja      
Viktor Nikolai - energeetik, kohaliku elu edendaja Jõhvis      
Vladimir Olissov - energeetika edendaja      
Thea Paluoja - muusikaõpetaja      
Raissa Poljakova - kohaliku elu edendaja Peipsiäärel      
Õnne Põllumets - külaliikumise edendaja Järvamaal      
Airi Rütter - Eesti pärandkultuuri säilitaja ja edendaja Jõgevamaal      
Alviine Schmuul - pärandkultuuri säilitaja Muhus      
Arvo Tarmula - pressifotograaf      
Eve Viilup - lastesaadete ja muusikaelu edendaja     

Eesti Punase Risti I klass

Toomas Asser - neuroloog, Tartu Ülikooli arstiteaduskonna professor ja arendaja, akadeemik     

Eesti Punase Risti II klass

Irja Lutsar - nakkushaiguste arst, TÜ professor, Laste Kliiniliste Uuringute Fondi asutaja      
Jaan Tepp - kirurg, meditsiini edendaja     

Eesti Punase Risti III klass

Riina Kütner - onkoloog, kirurg     

Eesti Punase Risti IV klass
 
Valeriy Baluev - vereandja      
Merike Salumäe - südamearst     

Eesti Punase Risti V klass
 
Aili Käiro - vereandja      
Margus Oro - SOS lastekülade arendaja      
Petr Prusak - vereandja      
Ulvi Tammer-Jäätes - terviseedendaja

Kotkaristi I klass
 
James George Stavridis - NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja, admiral     

Kotkaristi II klass

Georgij Alafuzoff - Eesti-Soome kaitsekoostöö edendaja, admiral     

Kotkaristi IV klass
 
Aivar Alavere - politseiametnik, politseikolonel      
Jüri Nurme - Eesti politsei taastaja      
Marko Rohtmets - kaitsepolitseiametnik     

Kotkaristi V klass
 
Elle Jürgenson - Eesti kaitseväe meditsiini arendaja,  kapten      
Rando Kruusmaa - piiriületuse korralduse süsteemi arendaja, piirivalvemajor      
Kaido Kõplas - politseiametnik, politseikapten      
Kuldar Merimaa - piirivalvur, ülemkonstaabel      
Uno Mändla - vabadusvõitleja     

Kotkaristi kuldrist mõõkadega

Janno Jänts - kaitseväelane, nooremseersant      
Janno Lepik - kaitseväelane, seersant      
Madis Põri - kaitseväelane, nooremseersant      
Raigo Roots - kaitseväelane, kapral     

Maarjamaa Risti I klass
 
Hillary Clinton - Eesti-Ameerika suhete arendaja, USA riigisekretär 2009-2013
Hans-Gert Pöttering - Eesti püüdluste pikaaegne toetaja, Euroopa Parlamendi president 2007-2009

Maarjamaa Risti II klass

Janusz Adam Onyszkiewicz - Eesti-Poola kaitsekoostöö arendaja Maarjamaa Risti III klass
Mats Johansson - Eesti iseseisvuse kauaaegne toetaja, Eesti-Rootsi suhete hoidja      
Dmitri Muratov - ajakirjanik ja sõnavabaduse kaitsja, Venemaa     

Maarjamaa Risti IV klass

Giuseppe Antonio Barranco di Valdivieso - aukonsul, Eesti-Itaalia suhete edendaja      
Aarno Cronvall - Eesti muusikakultuuri tutvustaja, Soome      
Vishnu Khare - Eesti kirjanduse tõlkija, India      
Carl-Otto Riesenkampff - Eesti üliõpilaste praktika toetaja, Saksamaa      
Valeri Veršinin - Eesti-Marimaa suhete edendaja, Venemaa

Toimetaja: Priit Luts



ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: