Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn lõpetas lepingu uue raehoone arhitektidega

Tallinna linnavalitsus teatas, et jõudis kokkuleppele Taani arhitektuuribüroo Bjarke Ingels Group (BIG) Tallinna linna uue administratiivhoone projekteerimislepingu lõpetamises.
Leping lõpetati, sest pooled ei jõudnud kokkuleppele projekteerimislepingu maksumuse osas, nimelt nõudsid arhitektid oma töö eest miljon eurot lisaraha, kuid linn pidas seda põhjendamatuks.

Kokkuleppe kohaselt on Tallinna linnal õigus tulevikus jätkata hoone projekteerimist iseseisvalt BIG-i poolt esitatud hoone eskiis- ja eelprojekti alusel, samas võttis linn kohustuse kaasata nad projekteerimise protsessi ja viidata arhitektuuriidee autori nimele ka projekti järgmistes etappides.

Tallinna haldusteenistuse projektijuht Helena Maide selgitas ERR-i uudisteportaalile, et kokkulepe ei näinud ette täiendava raha maksmist.

"Sõlmiti selline kokkulepe, mille kohaselt sai linn õiguse iseseisvalt edasi projekteerida, ka omandas linna autoriõigused sellele projektidel ja ka autori isiklikud õigused tulevaste muudatuste osas," selgitas Maide.

Ta lisas, et BIG-il oli üks osa töid tegemata ja selle arvelt sündiski tasakaalustatud kokkulepe, millega anti linnale kasutada autoriõigused.

Rääkides arhitektide edasise kaasamise kohustusest sõnas Maide, et BIG on valmis tulevikus selle alla panema tasuta töötunde.

Linnasekretär Toomas Sepa sõnul suunab linnavalitsus oma fookuse nüüd hoone edasise projekteerimise ja ehitamise finantseerimise võimaluste analüüsimisele, et selgitada välja, kas ja millises ajalises perspektiivis on hoone ehitamine võimalik.

Uus raehonne on kavandatud Linnahalli naabrusse Põhja puiestee 33 kinnistule.

Toimetaja: Kadri Masing

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: