Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vene Teater kutsub varem lahkunud näitlejad tagasi

Uuest hooajast muutub Vene Teatri trupi koosseis, sest lepinguid ei pikenda enam kuue noore meesnäitlejaga ja nende asemel kutsutakse tagasi seitse varem teatrist lahkunud näitlejat, trupiga liitub ka üks uus näitleja.
Kuus noort meesnäitlejat, kellega sihtasutus Vene Teater lepinguid enam ei pikenda, on Nikolai Bentsler, Dmitri Kordas, Mihhail Krjatšok, Vadim Malõškin, Aleksandr Sinjakovitš ja Daniil Sandberg. Teatri direktori Tõnu Lensmenti sõnul korrastatakse sellega trupi vanuselist ja soolist jaotust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Oleme repertuaariteater, me mängime konkreetseid näitemänge, kus on omad nõudmised, oma trupijaotus, mis on meile tarvilik, et korralikku repertuaari pakkuda. Lähtuvalt sellest vaatame, et meil oleks kõik vanusegrupid esindatud ja head näitlejad olemas," selgitas Lensment.

Teatri kunstilise juhi Marat Gatsalovi sõnul on trupp hetkel tasakaalust väljas ja praegune koosseis ei sobi tema kunstiliste huvidega. Seetõttu kutsutakse teatrisse tagasi neli vanema generatsiooni näitlejat, kes on Vene Teatris ka varem töötanud, samuti mõned teatrist lahkunud noored näitlejad ja ka üks uus noorem näitleja.

"Järgmisel hooajal sõlmime lepingud kaheksa näitlejaga, kes varem teatris töötasid ja olid selle teatri au. Nad on sobivas vanuses näitlejad: Leonid Ševtsov, Lilia Šinkarova, Jelena Jakovleva, Lidia Golovataja,. Plaanime kutsuda ka noored näitlejad Aleksandr Kutšmezovi, Tatjana Kosmõnina, Alina Karmazina ja Sergei Furmanjuki," ütles Gatsalov.

28. märtsil esietendub Vene Teatris Roman Feodori lavastatud "Antigone", kus Antigone rollis astuvad üles ka noored naisnäitlejad Tatjana Kosmõnina ja Alina Karmazina, kellest uuel hooajal trupi liikmed saavad.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: