Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Euroopa kosmoselaevale antakse Eesti lapse järgi nimeks Milena

{{1326288480000 | amCalendar}}
Galileo joonistusvõistluse võitjaks Eestis osutus Kohtla-Järve Kesklinna gümnaasiumi 5. klassi tüdruk Milena Kaznatsejeva, teatas Euroopa Komisjon.
Milena ja ülejäänud 26 Euroopa Liidu liikmesriigi võidukate joonistajate nimed omistatakse erinevatele Galileo programmi satelliitidele.

11. jaanuaril anti Milenale pidulikult üle Euroopa Komisjoni Eesti esinduses vastav tunnistus koos tema nime kandva satelliidi mudeliga. Võidutöö valis välja žürii koosseisus Mart Noorma, kes on Tartu ülikooli füüsika instituudi kosmose- ja militaartehnoloogia töörühma juht, laulja Laura Põldvere ning riigikogu liige ja endine kultuuriminister Laine Randjärv.

"Konkursile esitati üle 700 ilusa pildi ja võitja valik oli tõesti keeruline. Milena joonistus eristus teistest oma kauni ulmelise ja dünaamilise kosmosekäsitluse poolest. Minu arvates on see praeguseks Euroopas väljavalitud töödest kõige kenam. Aitäh ka kõigile õpetajatele ja vanematele, kes võistlusel osalenud lapsi aitasid," ütles žürii liige Mart Noorma.

Joonistusvõistlusel võisid osaleda 9-11 aasta vanused lapsed, oma parima valis välja iga Euroopa Liidu liikmesriik. Joonistada tuli kosmose või lennunduse teemal ning lastele anti vabad käed kasutada mistahes vahendeid ja tehnikat.

Galileo programm on Euroopa satelliit-navigatsioonisüsteem, mille satelliite kasutatakse inimeste ja objektide täpse asukoha määramiseks Maal. See programm tugevdab Euroopat kosmosetehnoloogia valdkonnas, samuti kindlustatakse, et satelliitnavigatsiooni signaalid on kättesaadavad olenemata sellest, mis juhtub teiste süsteemide, näiteks Vene GLONASS või Ameerika GPS-süsteemiga. Galileo arendamisel löövad kaasa ka Eesti ettevõtted.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: