Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ilmus raamat Lembit Eelmäe elutööst

Kahe aasta eest manalateele läinud Vanemuise näitleja Lembit Eelmäe elutöö sai viimaks kaante vahele ja raamatu autori Aivar Kulli hinnangul olnuks Eelmäel potentsiaali olla ka suur nätleja rahvusvahelisel areenil.
Just Jürka roll Jaan Toominga 1976. aastal lavale toodud etenduses "Põrgupõhja uus vanapagan" tõi Lembit Eelmäes välja suure näitlejaande, kuigi laval oli ta olnud juba 1951. aastast ehk teatriinstituudi lõpetamisest alates, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eelmäe suurrollide aegu ehk 1976.-1977. aastal Vanemuises lavatöölise ametipostilt kõike kõrvalt näinud ja 2005. aastal Eelmäe elutööd raamatuks "Lembit Eelmäe: Näitlejaraamat" vormima asunud Aivar Kull ütleb, et Jaan Toominga aegsest teatrist pole palju kirjutatud.

"Selle raamatu alapealkiri on näitlejaraamat ja on püütud rääkida ikkagi teatrist ja rollidest, üks peatükk on püütud tema eraelust mingi mulje või ülevaade anda, et mis mees ta üldse oli," rääkis Kull.

Lembit Eelmäe poeg Andrus Eelmäe iseloomustas oma isa sõnadega "fantastiline" ja "super".

"Ma olen seda alati toonitanud, et isa oli minu õpetaja, minu ainus õpetaja," lausus Andrus Eelmäe.

Ta lisas, et temperamendi on ta pärinud emalt, näitleja Herta Elvistelt, isalt aga filosoofilisema ja mõtlikuma poole.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: