Sutlepa küla sai endale moodsa vabaajakeskuse ({{commentsTotal}})

Läänemaal pisikeses Sutlepa külas avati täna uhke ja kallis vabaajakeskus, millist pole sealkandis enne nähtud.
Noarootsis asuvast vaid 130 elanikuga Sutlepa külast oli kohal vähemalt pool, sest kõik tahtsid näha paika, millest saab küla süda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

350 ruutmeetri suuruse maja planeerimist alustati juba 2008. aastal. Nüüd on see ainus Noarootsi vallas valminud uusehitis pärast Eesti taasiseseisvumist.

"Oleme siiamaani panustanud pigem sellesse, et teha korda nö lagunenud ja mahajäänud objektid, nagu Rooslepa kabel või mõned teised mõisa abihooned või mõisad. Aga kuna Sutlepas oli oluline vajadus just külakeskuse järele ja tekkis selline võimalus KOIT-kavast raha taotleda, siis seekord otsustasime uusehitise kasuks," selgitas Noarootsi abivallavanem Aivo Hirmo.

Maja teeb eriliseks see, et see on energiasäästlik ehk passiivmaja. "Passiivmaja teeb sellest majast kõigepealt selle planeeringu orienteeritus ilmakaarte suhtes, lisaks on see sooja pidav, aknad-uksed mõistliku proportsiooniga, konstruktsioon õhutihe, seal on sundventilatsioon sees, see on dimensioneeritud õigesti ja ehituskvaliteet on hea," rääkis arhitekt Enn Laansoo.

Sutlepa loodusse sobivas majas on raamatukogu, koosolekuruum, tuba seltsitegevuseks ja lauamängude mängimiseks, Läänemaa kaasaegseim jõusaal, saunad ja pesuruum.

Külakeskus läks maksma kokku 433 000 eurot, millest Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt saadi 355 000 ja Kredexilt 39 000 eurot. Valla omaosalus oli 59 000 eurot. See teeb Sutlepa vabaajakeskusest ka kõige kallima ehitise, mis pärast taasiseseisvumist on valda kerkinud.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: