Välisfirmad investeerivad Narva logistikaparki 20 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Saksa ja Venemaa firma investeerivad lähiajal Narva logistikapargi arendamiseks 20 miljonit eurot ning läbirääkimised on pooleli veel seitsme ettevõttega.
SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus kuulutab uut välisinvesteeringute lainet Ida-Virumaale, vahendasid ERRi raadiouudised.

"Kokku oli tehingu objektiks 12 hektarit maad, üks ettevõte omandas 7,5 ja teine 4,5 hektarit, kokku planeerivad nad rajada 40 000 ruutmeetrit katusealust pinda, et arendada välja logistikakeskused oma tegevuse jaoks," ütles sihtasutuse juhatuse liige Teet Kuusmik.

Mõlemad ettevõtted toovad Hiinast kaupa ja nende lepingulised partnerid on Baltikumis, Venemaal, Ukrainas ja teistes Ida-Euroopa riikides. Kaup tuuakse Kuusmiku sõnul Hiinast konteineritega Eesti sadamate kaudu Narvasse, kus komplekteeritakse veoautodega klientidele sobivad kogused.

"Venemaa ettevõtte puhul on tegemist koduelektroonikaga ehk igasugune tehnika, mis ei ole n-ö valget värvi - televiisorid, muusikakeskused. Saksa ettevõte, kes logistikakeskust plaanib, tegeleb autokaupadega," lausus Kuusmik.

Kaks ettevõtet plaanivad järgmise nelja aasta jooksul kokku investeerida hoonetesse, sisustusse, seadmetesse ja kõike muusse vajalikku umbes 20 miljonit eurot. See annab Narvasse 50 töökohta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: