Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Euroopa Nõukogu mõistis kommunismi kuriteod hukka

Euroopa Nõukogu parlamentaarne assamblee (ENPA) võttis vastu kommunismi kuritegusid hukka mõistva resolutsiooni.

Resolutsiooni poolt hääletas 99, vastu oli 42 ja erapooletuks jäi 12 ENPA saadikut, ütles Eesti ENPA delegatsiooni juht Marko Mihkelson, vahendas Eesti Päevaleht BNS-i.

"Eriti oluline on muidugi see, et esmakordselt anti kommunistlike režiimide kuritegudele sellisel tasandil hinnang," ütles Eesti delegatsiooni liige, Isamaaliidu aseesimees Andres Herkel. "See on läbimurre, mis muudab ka Eesti ajaloo maailma laiale publikule sammu võrra mõistetavamaks."

Venemaa poliitikainstituudi direktori Sergei Markovi sõnul on totalitaarsete kommunistlike režiimide kuritegude hukkamõistmine suunatud Venemaa vastu. "ENPA eesmärk on läbinähtav. Venemaa on kommunistliku Nõukogude Liidu õigusjärglane. Resolutsioon annab ideoloogilise baasi esitada Venemaale nõudeid," ütles Markov Interfaxile.

Ta lisas, et resolutsioon aitab tugevdada Läti, Eesti, Gruusia ja Ukraina ebademokraatlikke postsovetlikke režiime, mis tuginevad antikommunismile.


 

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: