Valitsus toetas postituru avamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Valitsus täpsustab ja saadab riigikogule arutamiseks postiseaduse muutmise eelnõu, mis võimaldab järgmise aasta 1. jaanuarist avada Eesti postituru.
Eelnõu eesmärk on tagada universaalne postiteenus olukorras, kus postiturg on konkurentsile avatud, samuti teenuse kõrge kvaliteet ja postiteenuste kasutajate kaitse, teatas valituse kommunikatsioonibüroo.

"Kõige olulisem on see, et postituru avamisega muutuks teenus kliendi jaoks mitmekesisemaks, kaasaegsemaks ja kättesaadavamaks," ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Turu avamine tähendab seda, et kõik turule sisenevad postifirmad võivad taotleda luba universaalsete postiteenuse koosseisu kuuluvate teenuste osutamiseks. Sealhulgas ka kuni 50grammiste kirjade edastamiseks, mis on praegu ASi Eesti Post ainuõigus. Samuti peab Eesti Post võimaldama teistel firmadel oma olemasolevat postivõrku kasutada ja vastupidi, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Selleks, et kirjad ja pakid ka avatud turul kindlasti tarbijateni toimetataks, korraldatakse eelnõu järgi universaalse postiteenuse osutaja leidmiseks konkurss. Konkursi nurjumisel võib riik kohustada seda teenust osutama eri- või ainuõigust või olulist vahendit omavat postifirmat.

Lisaks peavad kõik postiteenuse osutajad, kelle teenuse osutamise käive ületab miljon krooni, maksma riigieelarvesse universaalse postiteenuse makse, millest vajadusel kaetakse universaalse postiteenuse osutaja ebamõistlikult koormavad kulud. Hüvitamise vajaduse ja hüvituse suuruse otsustab konkurentsiamet.

Postiseaduse muutmise seaduse eelnõuga võetakse Eesti õigusruumi üle Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: