Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rock Hotel andis juubeli puhul välja raamatu

Järgmisel nädalal kontsertturneega oma kolmekümnendat tegevusaastat tähistav ansambel Rock Hotel andis juubeli puhul välja muusikute mälestuste põhjal kirjutatud raamatu.
20. oktoobril täitub kolm aastakümmet tantsupeost Kunstiinstituudis, kus laval kohtusid Heigo Mirka, Harry Kõrvits, Andres Põldroo ja Ivo Linna, vahendasid "Kultuuriuudised".

Aasta hiljem lisandus Margus Kappel ja telesarja "Muinaslood muusikas" rock`n`rolli tutvustavast saatest saadi tuul tiibadesse.

Kui teistest pikaealistest eesti ansamblitest on aastate jooksul läbi käinud palju muusikuid, siis Rock Hotelil on vaid üks põhikoosseisuvahetus - 1983 sai Andres Põldroo asemel uueks kitarristiks Tiit Kõrvits.

Juubeli puhul välja antud raamatu "Aeg meid muutnud on?" autor on Mihkel Truman, kelle sõnul oli raamatu idee küllaltki spontaanne. "Eks ta ilmselt mõnevõrra oli tingitud Ruja raamatust, mis ilmus mõned aastad varem ja sealt tuli see põhiidee ja eks ma sealt hakkasin mõtlema, et Rock Hotel saab kolmkümmend, see oli aasta tagasi, et aega on, et võiks võtta ühendust ja vaatame ja teeme ära!"

Mis hoiab Rock Hoteli muusikuid aastakümneid koos, kui muusikatööstus pakub üha enam "tähti üheks õhtuks"?

"Öeldaks et ei ole mitte midagi igavesemat ühest ajutisest asjast ja no ilmselt Rock Hoteli puhul see pädeb kõige paremini, sest et nad tegelikult telesaate jaoks kokku tulid ja siis selgus, et see asi kuidagi nagu meeldib nii neile endile ja meeldib ka publikule," arvas ajakirjanik Erki Berends.

Ivo Linna on aga alati arvanud, et kui inimestel on ühesugune huumorimeel, suhtumine asjadesse, maailmavaade on enam - vähem üks, no siis ka selline abielu püsib kaua.

Ümmarguse sünnipäeva puhul annab ansambel seitse kontserti üle Eesti.

Toimetaja: Kirsi Lattu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: