Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ETV näitab dokfilmi Gruusiast "Lõpetamata lugu Sakartvelole"

Esmaspäeval kell 22.25 näeb ETV sarjas \"Välisilm esitleb\" Helle Tiikmaa dokumentaalfilmi \"Lõpetamata lugu Sakartvelole\" Gruusia praegusest olukorrast.
ETV võttegrupp käis oktoobris Thbilisis ja Gori linnas ning aladel, kust vene väed alles lahkusid.
 
Sakartvelo, Eestis siiski tuntud pigem Gruusiana, on olnud viimased viis aastat Kaukaasia imelapse seisuses kiirete majanduslike ja poliitiliste muutuste tõttu. Film näitab, millised jäljed on jäänud sõjast Gruusia pinnale ja inimeste hingedesse ning millisena nähakse nüüd oma tulevikku.
 
Filmi autor Helle Tiikmaa ütleb, et piirialade külades käidi koos Eesti saadiku ja Eesti vaatlejatega, kus vestlustest kohalikega selgus, kui suur oli inimeste šokk, et sõjaline konflikt tänapäeval üldse juhtuda sai. Ollakse ka üllatunud, et katastroofi üle elanute vastu suhteliselt vähe huvi tuntakse.
 
\"Nii külaelanike kui ka Thbilisis peavarju leidnud põgenike seas olid meeleolud küllaltki pessimistlikud hetkeolukorra ja tulevikuväljavaadete pärast. Üldiselt näib kogu Gruusias praegu valitsevat mõtteviis, et talv tuleb üle elada, eks kevadel näe. Karmi talve ennustasid valitsusallikad, opositsioongi tunnistas, et suurteks valitsusvastasteks väljaastumisteks pole hetk praegu sobiv,\" rääkis Tiikmaa.

Kevadel võib filmi autori arvates oodata uut sisepoliitilist kriisi, kui valitsus jätkab senist rada ega suuda tagada muutust.
 
Filmis on lisaks oktoobri keskel filmitule kasutatud augusti lõpus salvestatud materjali Tshinvalist ja Põhja-Osseetiast.

Toimetaja: Katrin Jüriso

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: