Risto Joost ja Mati Turi esinevad Bachi solistidena Lätis

Kontratenor ja dirigent Risto Joost ning tenor Mati Turi esinevad solistidena Johann Sebastian Bachi Magnificati pidulikel jõuluettekannetel Lätis.
Bachi suurteose ettekanded teevad teoks barokkorkester Collegium Musicum Rīga ja Läti Raadio koor, juhatab koori peadirigent Sigvards K?ava. Solistiks on Risto Joosti ja Mati Turi kõrval veel läti bass Pauls Putniņš.

Kontserdid toimuvad täna õhtul Riias 13. sajandist pärit Jaani kirikus ning 26. detsembril C?sise Jaani kirikus.

Läti Raadio koor kogub iga aasta järjest suuremat rahvusvahelist tähelepanu. Ainuüksi tänavu on koor esinenud Rootsi Raadio saalis Berwaldhallenis (kavas ka Arvo Pärt), festivalil "4020" Austrias kuulsas Linzi Brucknerhausis, programmiga "Orfeo" Istanbulis Atatürki Kultuurikeskuses, Marseille" festivalil Prantsusmaal ning Hispaanias Alicantes, suvel lauldi ka Prantsuse Raadio festivalil Montpellier"s, Läänemere festivalil Riias esitati Veljo Tormist, astuti üles Maailma Muusikapäevadel Vilniuses.

Meie varajase muusika asjatundja Toomas Siitani kutsel esinesid Läti Raadio koor ja Collegium Musicum Rīga iseseisva kontserdiga 2004. aasta suvel ka Haapsalu vanamuusika festivalil, mil Haapsalu tähistas oma 725. aastapäeva.

Tänavu lihavõtteajal laulis Läti Raadio koor koos meie solistidega Tartu Jaani kirikus Bachi "Johannese passiooni" ettekandel, siis Andres Mustoneni juhatusel. Koor on esinenud ka David Oistrahhi festivalil Pärnus.

Toimetaja: Priit Kuusk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: