Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tervishoiuteenuse hinnakiri pole edaspidi enam keelatud reklaam

Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Valitsus kiitis oma tänasel istungil heaks reklaamiseaduse muudatuse, mille eesmärk on anda patsiendile võimalus arvestada tervishoiuteenuse osutajate teenuste vahel valides ka selle hinda.

Eelnõu seletuskirjas märgitakse, et patsiendil on õigus saada asjakohast teavet teenuse valiku osas otsuse tegemiseks, kuid seejuures ei ole lubatud tervishoiuteenuse kohta käivat infot edastada viisil, mis on suunatud selle teenuse või kauba reklaamile.

Eelnõu kohaselt lubatakse tervishoiuteenuse osutajal avalikustada oma teenuste hinnakiri. Reklaamiseaduse alusel on teenuse reklaam keelatud, kuid tervishoiuteenuse osutaja ning tervishoiutöötaja kohta käiva info avaldamist ei loeta reklaamiks. Edaspidi ei loeta ka hinnakirja avalikustamist tervishoiuteenuse reklaamiks.

Eelnõu kohaselt täiendatakse loetelu informatsioonist, mida ei loeta tervishoiuteenuse reklaamiks selliselt, et lisaks teabele tervishoiuteenuse osutaja ja -töötaja nime, tööaja, tegevuskoha, eriala, akadeemilise kraadi ja kontaktandmete kohta ning osutatavate teenuste loetelule, võimaldatakse avalikustada ka infot osutatava tervishoiuteenuse hinna kohta.

Eelnõu ajendiks on eelmise aasta juunis riigikogu majanduskomisjonis Eesti tervise fondi ettepanekul toimunud reklaamiseaduse § 22 arutelu. Tervishoiuteenuse hinna avalikustamisega seonduvat küsimust on analüüsinud ka konkurentsiamet, kelle hinnangul takistab kehtiv hindade avaldamise keeld tervishoiuteenuse osutajate vahelist konkurentsi.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: