Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ÜRO nõuab pedofiiliasüüdistustega Vatikani vaimulike töölt eemaldamist

ÜRO lapse õiguste komitee avalikustas raporti, milles nõutakse Vatikanilt viivitamatult kõigi pedofiiliajuhtumitega seotud vaimulike töölt eemaldamist. Nende sõnul võimaldas katoliku kiriku juhtkonna poliitika vaimulikel ahistada tuhandeid lapsi.

Peale selle kritiseerisid nad oma raportis Vatikani suhtumist homoseksuaalsusesse, rasestumisvastastesse vahenditesse ja aborti, vahendas BBC.

Vatikan vastas seepeale, et vaatab raporti üle, kuid süüdistas selle autoreid ühtlasi ka katoliku kiriku õpetusse sekkumises.

Hoolimata tugevast sõnakasutusest pole komitee raport Vatikani jaoks siduv ning kõik selles väljatoodu on kirikule ainult soovituslik.

Valvekoera funktsiooni täitev ÜRO komitee avaldas oma muret selle üle, et tihti suunab kirik pedofiiliakahtlusega vaimuliku tööle teise piirkonda või riiki, võimaldades nii tosinatel lasteahistajatel oma kuritegusid jätkata.

Vatikan on loonud pedofiiliasüüdistuste uurimiseks oma komitee. ÜRO valvekoera arvates peaks see lisaks konkreetsetele juhtumitele uurima ka seda, kuidas kiriku juhtkond lapseahistamise süüdistustele reageerib.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: