Tallinna-Tartu maantee järgmist neljarealist lõiku hakatakse ehitama 2016. aastal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Maanteeamet

Tallinna-Tartu maantee Kose-Võõbu teelõik ehitatakse neljarealiseks ning kopp lüüakse ilmselt maasse ülejärgmisel aastal.

Maanteeameti ja Leedu firma UAB Kelprojektas esindajad allkirjastasid eelmise nädala neljapäeval lepingu Kose-Võõbu teelõigu projekteerimiseks.

25-kilomeetrise, neljarajalise ja suuremalt jaolt uuele trassile viidava teelõigu projekteerimine läheb maksma 750 784 eurot.

Maanteeameti ehitusosakonna juhataja Aivo Salumi sõnul hakkab uus maanteelõik kulgema olemasolevast teest lõunapoolt ning see on täielikult eraldatud kohalikust liiklusest.

"Esimene, Kose ja Ardu vahelise teelõigu (km 40,0–55,0) projekt valmib järgmisel suvel ja praktiliselt kohe peame me alustama ka selle lõigu ehitushankega, sest vastavalt kehtivale teehoiukavale peab ehitus algama juba ülejärgmisel aastal," kirjeldas Salum.

"Ardu-Võõbu lõigu - senise kilometraaži järgi km 55,0–68,0 - tehniline projekt valmib Salumi sõnul sama lepingu raames 2016. aasta kevadel, kuid selle ehitamise aega pole veel kokku lepitud."

Ülejärgmisel aastal ehitusse minev Kose-Ardu 12,3-kilomeetrine teelõik on märksa sirgem kui olemasolev tee. Lisaks on ette nähtud kaks eritasandilist liiklussõlme, kaks eritasandilist ristet ning üks ökodukt, mis sarnaneb mullu valminud Aruvalla-Kose teelõigu omaga.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: