Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paavst palus andestust katoliku kirikus toime pandud seksuaalkuritegude eest

Paavst Franciscus palus avalikult andestust katoliku kirikus toime pandud seksuaalkuritegude eest. Katoliku kiriku kõrgeim pea lausus Vatikani Raadios, et avalikuks tulnud laste ärakasutamise juhtumid on kirikule suureks moraalseks kahjuks.

Varasemalt on paavst Franciscus kaitsnud kiriku seniseid meetmeid väärkohtlemistega tegelemisel, kuid nüüd lubas ta probleemi lahendamisele senisest enam tähelepanu pöörata, vahendas BBC.

Raadios tehtud avalduses ütles paavst, et tunneb kohustust isiklikult paluda andestust selle kahju eest, mida mõned vaimulikud lastele on põhjustanud. "Me ei tee selle probleemi käsitlemisel vähikäiku, vaid süüdlased peavad saama oma karistuse," ütles ta.

Eelmisel aastal lõi paavst komitee, mille ülesandeks oli organiseerida väärkoheldud laste aitamist.

Samas leiavad kriitikud, et katoliku kirik ei ole käitunud väärkohtlemise juhtumite uurimisel ja süüdlaste karistamisel piisavalt kiiresti ja otsustavalt.

Hiljutine ÜRO raport leidis, et laste väärkohtlemise juhtumite puhul on katoliku kirik sageli pidanud oma reputatsiooni hoidmist kuriteo uurimisest tähtsamaks. Valvekoera funktsiooni täitev ÜRO lapse õiguste komitee avaldas raportis muret selle üle, et nii mõnigi kord suunas kirik pedofiiliakahtlusega vaimuliku tööle teise piirkonda või riiki, võimaldades nii tosinatel lasteahistajatel oma kuritegusid jätkata.

 

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: