Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suure-Jaani vallal ei õnnestunud koolide sulgemisega kiirelt edasi minna

Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Tartu ringkonnakohus jättis muutmata Suure-Jaani 12 vallaelaniku taotlusel antud esialgse õiguskaitse vaidluses vallaga järk-järgult sulgeda kolm vallas asuvat põhikooli.

Ringkonnakohus jättis reedel rahuldamata Suure-Jaani valla määruskaebuse ning muutmata Tartu halduskohtu määruse, millega kohaldati vallaelanike taotlusel selles vaidluses esialgset õiguskaitset.

Suure-Jaani vallavolikogu otsustas 27. veebruaril, et tänavu 1. augustil lõpetatakse Kildu põhikoolis, Sürgavere lasteaed-põhikoolis ja Tääksi põhikoolis põhihariduse andmine ning moodustatakse Suure-Jaani gümnaasiumi põhikooli osast uus põhikool.

Kolmest nimetatud väikesest koolist pidid saama Suure-Jaani valla ühtse põhikooli kuueklassilised õppekohad.

Märtsi lõpul kaebasid aga Suure-Jaani vallavolikogu otsuse peale Suure-Jaani valla 12 elanikku, kelle lapsed õpivad Kildu, Tääksi ja Sürgavere koolides.

Lastevanemate esindaja vandeadvokaat Ramon Raski sõnul leidsid lapsevanemad valla otsuse peale kaebust esitades, et nende õigusi on rikutud ning nad palusid kohtul valla koolide ühendamise otsus tühistada.

Haldusasja sisulise arutamise osas Tartu halduskohtus on pooled taotlenud istungimentlust, kuid kohus ei ole selle osas veel seisukohta võtnud.

Tõenäoliselt võtab kohus määrusega seisukoha selle nädala jooksul ning siis selgub, kas asja arutatakse suulises või kirjalikus menetluses.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: