Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venemaa katkestab ajutiselt koostöö ENPA-ga

Venemaa riigiduuma välisasjade komisjoni esimees Aleksei Puškov.
Venemaa riigiduuma välisasjade komisjoni esimees Aleksei Puškov. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa ei võta osa Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) juunisessioonist, teatas riigiduuma välisasjade komisjoni esimees Aleksei Puškov.

Nii reageeris Moskva ENPA aprillis tehtud otsusele karistada Venemaad tema poliitika eest Ukraina suhtes, vahendas BBC venekeelne toimetus.

Intervjuus päevalehele Izvestija ütles Puškov, et vastuseks ENPA sanktsioonidele - Moskvalt hääleõiguse ja assamblee juhtorganites osalemise õiguse ning valimistel vaatlejana osalemise võimaluse äravõtmine kuni aasta lõpuni - katkestab Venemaa ajutiselt organisatsiooniga koostöö.

Puškovi sõnul informeeriti sellest ENPA presidenti Ann Brasserit. Talle saadetud riigiduuma esimehe Sergei Narõškini eriläkituses on öeldud, et Venemaa ei keeldu dialoogist, kuid sanktsioonide keel ei ole talle vastuvõetav.

Puškov rääkis, et Narõškini kirjas on põhjendatud Venemaa seisukohti Krimmi ja Ukraina kriisi küsimustes. Ta ütles ka, et "linnu õigustes" ENPA istungitel osalemine ei anna midagi Venemaa delegatsioonile, kes, nagu ta toonitas, on üks neljast kõige suuremast panustajast organisatsiooni eelarvesse. Tema sõnul maksab Venemaa aastas 23 miljonit eurot liikmemaksu.

10. aprillil võttis ENPA vastu resolutsiooni sanktsioonidest Venemaa suhtes. Selle poolt hääletas 145 assamblee liiget, vastu oli 21 ja 22 jäi erapooletuks. 

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: