Ukraina välisminister ei osale Euroopa Nõukogu istungil Helsingis

Ukraina välisminister Pavlo Klimkin.
Ukraina välisminister Pavlo Klimkin. Autor/allikas: Zuma Press/Scanpix

Ukraina välisminister Pavlo Klimkin tühistas oma visiidi Euroopa Nõukogu ministrite komitee kohtumisele Helsingis, teatas neljapäeval veebiportaal European Pravda.

"Minister tühistas oma visiidi Helsingisse. See on esimest korda mitme aasta jooksul, mil Ukrainat ei esindata ministrite tasemel," ütles portaali vahendusel Ukraina alaline esindaja Euroopa Nõukogus Dmõtro Kuleba. 

Klimkin ei osale, kuna Nõukogu ministrite komitee otsustas toetada resolutsioonikava, mis võimaldab Venemaal naasta Euroopa Nõukogu Parlamentaarsesse Assambleesse (ENPA). See otsus kiidetakse tõenäoliselt ilma ametliku aruteluta heaks Helsingis 17. mail, teatati väljaandes.

ENPA liikmesriigid, kes tahavad Venemaale kehtestatud piiranguid tühistada, peavad mõistma oma kaasosalust Minski lepete õõnestamisel, ütles Klimkin kolmapäeval. 

Soome välisministeerium Klimkini kõrvalejäämist ei kinnitanud. Ministeerium ütles uudisteagentuurile STT, et esialgu ollakse kuulujuttude maailmas.

Venemaa kõrvalejäämise ENPA-st tingis Moskva otsus annekteerida Ukrainale kuuluv Krimmi poolsaar.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: